EN

19.08.2021, 08:29 Wersja do druku

Świnoujście. Ponad 150 artystów na jednym festiwalu. Rok temu online, teraz już w całości na żywo. Powraca FAMA

Inne aktualności

To najstarszy interdyscyplinarny festiwal w Polsce. I jeden z najsłynniejszych. W Świnoujściu za kilka dni rozpoczyna się 51. FAMA.

51. edycja Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej odbędzie się od 23 do 28 sierpnia w Świnoujściu. Na cały tydzień zaplanowano wydarzenia z różnych dziedzin, m.in. muzyki, teatru, tańca, kabaretu, sztuk wizualnych, literatury, fotografii czy filmu.

Po Pol'and'Rock zagrają w Świnoujściu

FAMA to wydarzenie, które jest organizowane w Świnoujściu od 1966 roku. Oficjalne rozpoczęcie tegorocznej edycji nastąpi w poniedziałek o godz. 13 podczas konferencji prasowej w ośrodku wypoczynkowym "Henryk". O godz. 19 jako pierwsza koncert zagra Aleksandra Budzyńska, która charakteryzuje się melancholijnym głosem. Po niej wystąpi zespół WaluśKraksaKryzys, który zagrał bardzo żywiołowy koncert podczas tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival.

- Gros artystów festiwalu to młodzi twórcy starannie wyselekcjonowani podczas otwartego naboru. Do udziału zakwalifikowano blisko 150 artystów, którzy w Świnoujściu będą prezentować swój artystyczny dorobek, ale przede wszystkim szlifować swoje umiejętności pod okiem mistrzów - informuje Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy Famy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ponad 150 artystów na jednym festiwalu. Rok temu online, teraz już w całości na żywo. Powraca FAMA

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne