EN

11.12.2020, 12:35 Wersja do druku

Świdnica. Filmy o Leopoldzie Tyrmandzie online

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu „Alchemia teatralna” przygotował krótkie etiudy teatralne o pisarzu.

fot. mat. organizatora

Alchemia teatralna na samym finiszu Roku Leopolda Tyrmanda postanowiła włączyć się w jego obchody. Przygotowaliśmy pięć krótkich filmów, w których Alchemicy opowiadają o wydarzeniach z życia autora „Złego”, przytaczając anegdoty, świadectwa i dokumenty z epoki zawarte w biografii pisarza autorstwa Marcela Woźniaka: „Tyrmand. Pisarz o białych oczach”. Tyrmand miał biografię malowniczą, pełną dramatycznych i nieoczekiwanych zwrotów oraz nietuzinkowych postaci — mógłby obdzielić nią niejednego. Mamy nadzieję, że nasz wybór będzie zachętą do jej dalszego zgłębiania. To naprawdę fascynująca historia, w której nie brakuje najbardziej nieprawdopodobnych zdarzeń.

Od wtorku do soboty, codziennie o godz. 18.00, publikowane będą kolejne odcinki. Oglądać je będzie można na stronach sok.com.pl, alchemiateatralna.pl, ich fanpage’ach na portalu Facebook oraz kanale YouTube Świdnickie Ośrodka Kultury.

czytają:

15 XII — Bożena Kuźma

16 XII — Tadeusz Szarwaryn

17 XII — Krzysztof Frączek

18 XII — Juliusz Chrząstowski

19 XII — Angelika Jaśkiewicz

Dziękujemy serdecznie Wydawnictwu Marginesy za pozwolenie na wykorzystanie fragmentów książki.

Projekt Alchemia teatralna jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

11.12.2020