EN

11.06.2021, 18:13 Wersja do druku

Świdnica. Alchemia Teatralna w SOK

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu ALCHEMIA TEATRALNA zaprasza na najnowszy pokaz.

fot. mat. organizatora

Nastolatki — Broń — Teatr

Zainteresowani? To dobrze. Sprawy są jednak nieco bardziej skomplikowane. Nie można ich opisać jedynie za pomocą trzech instagramowych hasztagów.

Młodzieżowa grupa Alchemików pod opieką Andrzeja Błażewicza, Juliusza Chrząstowskiego i Tomka Dajewskiego bierze na warsztat dramat Tomasza Mana pod tytułem „111”. Z czym tym razem mierzą się młodzi, wchodzący w dorosłość artyści i artystki? Z pewnością ze społecznym tabu związanym z radzeniem sobie z trudnymi emocjami, agresją, ale także z poszukiwaniem źródeł tragedii, która być może nie musiała się wydarzyć. Na jednej z prób pada pytanie: „Czy kiedykolwiek ktoś rozmawiał z wami o tym jak radzić sobie ze złością?” W górę idą trzy dłonie. „Czy ta rozmowa była dla was przydatna, pomocna, ciekawa?” W górze zostaje tylko jedna ręka. Może więc najwyższy czas przestać się bać i po prostu zacząć rozmawiać o tym co w nas bolesne, trudne, gadzie? Spróbujemy. W środę 16 czerwca o 18:30 na sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury w Świdnicy.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi. Bezpłatne wejściówki do pobrania ze strony bilety.sok.com.pl

Projekt „Alchemia teatralna” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

11.06.2021