EN

24.07.2021, 13:43 Wersja do druku

Świbno. Spektakl "B 612" Teatru Delikates w plenerze

Półmetek Zielonej Akcji Lato to nowo ustanowione przez nas święto połowy wakacji! To czas rodzinnych zabaw, kreatywnych aktywności, radosnego obcowania ze sztuką, zwieńczony wyjątkowym spektaklem… Gdański Archipelag Kultury - Wyspa Skarbów zaprasza 31 lipca o godz. 22 na plenerowy spektakl Teatru Delikates "B 612".

fot. mat. organizatora

Co dzisiejszy człowiek może zrobić z kawałkiem globu? Czy stworzy idealny świat jeśli pozbawiony jest marzeń? Czy odnajdzie własne odbicie? B 612 to podróż na asteroidę na której zamieszka bezduszny globalizm. Czy ta podróż zakończy się powodzeniem, i ma jakikolwiek sens bez marzeń? Bo kim jest człowiek pozbawiony marzeń?

Kiedy się urodziłem wiedziałem, że coś niezwykłego mnie spotka. Moje beztroskie życie było początkiem wielkiej przygody. Nigdy nie odpowiedziałem sobie na pytanie, dlaczego to właśnie ja mam być tym kimś? Kim właściwie miałbym być? Na żadne pytanie nigdy nie odpowiedziałem. Zdałem sobie z tego sprawę dopiero w chwili, kiedy stałem na asteroidzie B 612.

Celem TEATRU DELIKATES jest tworzenie teatru pełnego smakowitych specjałów. Powstał w 2007 roku, nazwę zapożyczając od dobrze znanych sklepów zwanych Delikatesami. Autor pozwala odbiorcy przebierać w swoim asortymencie i ingerować w powstający produkt. W fazie końcowej jest on starannie zapakowany i łatwo przyswajalny. Ale tylko pozornie...

W delikatesach znajdziecie spektakle pt. "B 612”, “Pozor už nemôžem”, słuchowisko “Z głową w chmurach. Marzyciele” performance pt. "Akcja-Wiktor", happening pt. "Sad", oraz "Matka", edukację teatralną oraz naukę chodzenia na szczudłach.

WIKTOR MALINOWSKI – założyciel teatru - dodaje własne elementy puzzli do układanki zwanej codziennością. Ingerencja aktora w otaczającą rzeczywistość pozwala dostrzec w miejscach pozornie rozpoznanych zawsze coś nowego, często zaskakującego. Zdarza się, że dzięki swym działaniom odkrywa urocze strony miejsc i rzeczy już opatrzonych, niepotrzebnych wymazanych z pamięci. Jednym słowem - Delikates pomaga zachwycić się czymś co – wydaje ci się że – dobrze znasz! Forma działalności Teatru Delikates jest różna i wynikająca z potrzeby ingerencji w zastaną przestrzeń. W teatrze dominuje ruch, plastyka oraz żywe improwizowane słowo. Dla Wiktora Malinowskiego nie jest ważne definiowanie stylu czy formy prac teatru - liczy się osiągnięcie wspólnego przeżycia w ciągłym odkrywaniu wszystkiego tego co ważne, a niestety zbyt często bagatelizowane.
•    I miejsce – Festiwal Sztuk Teatralnych Rybnik 2011
•    Cezarek Świerkowy za urodę plastyczną - Theatrum Orbis Terrarum Olsztyn 2009
•    Wyróżnienie za dopracowanie estetykę i wizję plastyczną - V Przeglądu Monodramu Współczesnego w Starej Prochoffni

***

Miejsce: teren Szkoły Podstawowej nr 88 im. Farenheita
ul. Boguckiego 44 Świbno
31.07.2021 /sobota/
WSTĘP WOLNY

Źródło:

Materiał nadesłany