EN
22.03.2022, 08:17 Wersja do druku

Świat. Terminator kontra sztangistka. Kreml wyciąga Schwarzeneggerowi ojca w NSDAP

Aktor i polityk Arnold Schwarzenegger w czwartek opublikował odezwę do Rosjan, wzywając do zakończenia wojny. W poniedziałek Putin odpowiedział mu ustami rosyjskiej trójboistki siłowej Maryany Naumovej.

Nagranie z Maryaną Naumovą opublikowało na Facebooku - oficjalnie zablokowanym w Rosji - rosyjskie MSZ. To odpowiedź na odezwę "do przyjaciół Rosjan", którą Arnold Schwarzenegger zamieścił w sieci w czwartek.

Arnold Schwarzenegger: To nie jest wojna Rosjan!

Amerykański aktor, były kulturysta i były gubernator Kalifornii w swoim nagraniu namawia Rosjan, by sprzeciwili się wojnie w Ukrainie. - Wasz rząd powiedział wam, że ta wojna służy denazyfikacji Ukrainy. To nieprawda. Ukrainą rządzi prezydent, który jest Żydem. Trzech braci jego ojca zamordowali naziści - mówił. - To nie jest wojna Rosjan! - podkreślił.

Schwarzenegger podkreślał, że ma dużo szacunku do Rosjan, opowiadał też o fascynacji radzieckim sztangistą Jurijem Pietrowiczem Własowem. - Mówię dziś do was, bo wiele rzeczy, które dzieją się na świecie, jest przed wami ukrywanych. Potwornych rzeczy, o których powinniście wiedzieć - tłumaczył.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Terminator kontra sztangistka. Kreml wyciąga Schwarzeneggerowi ojca w NSDAP

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Emilia Dłużewska

Data publikacji oryginału:

21.03.2022

Wątki tematyczne