EN

9.06.2021, 08:40 Wersja do druku

Warszawa. Spektakl plenerowy na finał warsztatów "Azyl Warszawa"

20 czerwca z okazji Światowego Dnia Uchodźcy, jak co roku Strefa WolnoSłowa zaprasza na finał wielokulturowych warsztatów twórczych AZYL WARSZAWA. W tym roku zachęcamy do udziału w spektaklu-spacerze pt. "Woda jest bardzo zimna, ale nie mogę zostać na brzegu", który odbędzie na styku dwóch dzielnic Pragi Północ i Pragi Południe. Start w niedzielę 20 czerwca o godz. 17.00 spod Teatru Powszechnego w Warszawie.

fot. mat. organizatora

Tegoroczna edycja Azylu Warszawa odbyła się w ramach projektu Usłysz Reaguj, w którym poruszamy kwestie związane z tematem przemocy wobec mniejszości kulturowych, narodowościowych i religijnych. Przemoc może być jaskrawa, głośna i widoczna gołym okiem. Jednak bywa też przezroczysta - obecna w języku, ukryta w codziennych zachowaniach, reakcjach czy komentarzach. Jak ją dostrzec? Często tak głęboko zakorzenioną, że trudną do wydobycia na światło dzienne i - zdawać by się mogło - niemożliwą do nazwania i zwalczenia? Przez ostatnie miesiące w grupie twórców i twórczyń o różnym pochodzeniu kulturowym uważnie przyglądaliśmy się różnym postaciom przemocy pojawiającej się w naszych biografiach - od najmniejszych jej symptomów po te, które określają tożsamość i wpływają na nasze miejsce w społeczeństwie i świecie. Rysowaliśmy linię od wspomnień z czasów szkolnych, poprzez opowieści o migracji, wojnie, opresji, aż do osobistych codziennych doświadczeń stykania się z przemocą, dyskryminacją, wykluczeniem. Zastanawialiśmy się nad możliwymi formami dostrzegania, sygnalizowania, reagowania i nagłaśniania. 20 czerwca 2021 - w Światowy Dzień Uchodźcy zapraszamy Was do kontynuowania tej rozmowy razem z nami podczas interaktywnego spektaklu-spaceru.

Trasa spektaklu zostanie ogłoszona niebawem. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Twórcy i twórczynie:

Bogumiła Karbowiak, Alina Kręcisz, Lizaveta Bibikava, Alejandra Castelblanco, Ludmiła Dąbrowska, Kamil Hyszka, Ián Abel Castillo Martínez, Marlena Dudzic, Magdalena Wojno, Rita Guretskaya, Varya Magomedova, Olha Klochko, Iryna Sylinnyk, Viera Hres, Katarzyna Galon, Valeriya Baradulina, Emilia Pijanowska, Weronika Madejska, Oksana Kolisnyk, Anna Zalevska, Polina Sivets, Olha Derlicka, Olesya Malyugina, Viktor Troyan, Ina Sazon, Pavlo Luhovyi, Hanna Trubicka, Ada Tymińska, Oksana Kuzhel, Marika Kamler, Karolina Kaczorek, Wiktoria Konwent, Dorota Markiewicz, Kendall Kartaly, Ivanka Berchak, Bazhena Shamovich, Mahina Isaeva, Катерина Твардовська, Dorian Czapla, Beata Godlewska, Lena Tschauder, Volha Kalakoltsava, Paulina Kowalska, Veranika Los, Agnieszka Bąk, Magda Derrien, Basia Herman, Jacek Filc, Piotr Podworski, Alicja Borkowska, Joanna Mueller, Katarzyna Stefanowicz, Artur Pałyga, Ray Dickaty
Produkcja: Magdalena Duszyńska-Sasin
Promocja: Weronika Chinowska

Więcej o projekcie USŁYSZ REAGUJ

Działanie realizowane jest w ramach projektu “Usłysz reaguj” finansowanego ze środków programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne