EN

19.03.2022, 08:20 Wersja do druku

Sosnowiec. Wokół przemocy wobec kobiet - „Gniew" w Teatrze Zagłębia

W  sobotę, 19 marca, po pokazie spektaklu „Gniew” w reż. Szymona Kaczmarka odbędzie się dyskusja na temat przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć oraz dostępnym nam wszystkim mechanizmom prewencji wobec niej. Dyskusja jest częścią cyklu „Spektakl z komentarzem”.

fot. Maciej Stobierski/mat. teatru

–  Naszym gościem, oprócz realizatorów i artystów, będzie nadkomisarz w stanie spoczynku Danuta Poważa. Pracowała w Szkole Policji w Katowicach, pełniąc funkcje wykładowczyni, psycholożki oraz pełnomocniczki Komendanta Szkoły ds. ochrony praw człowieka. Pełniła również służbę na misji pokojowej w Kosowie. Jest absolwentką wielu szkoleń, m.in. projektu „Weź kurs na wielokulturowość”, realizowanego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. Szczególnie bliska jest jej tematyka antydyskryminacyjna, równych praw i standardów dla kobiet i mężczyzn oraz praw człowieka – mówi Agata Kędzia, edukatorka teatralna.

To jednak nie wszystko. Teatr Zagłębia w poniedziałek, 21 marca zaprasza na inspirowane „Gniewem” warsztaty asertywności dla kobiet i dziewcząt. Spotkanie poświęcone będzie nauce metod przeciwdziałania przemocy wobec kobiet – asertywności, dbania o swoje granice, samoobronie psychicznej.

– Odpowiemy na pytania, jak, dbając o swoje prawa, zwiększyć poczucie sprawczości. Padnie wiele słów o psychologicznych aspektach obrony siebie i nieulegania przemocy – opowiada Agata Kędzia.

Warsztaty poprowadzą psycholożki Wydziału Psychologów KWP w Katowicach, na co dzień zajmujące się psychoprofilaktyką i psychoedukacją: podinsp. Agnieszka Ćwichoń oraz asp. szt. Danuta Adamek. Zajęcia są bezpłatne dla kobiet, które posiadają bilet na spektakl „Gniew” w dniach 19-20 lutego lub 19-20 marca 2022 roku.

Więcej informacji o warsztatach i spektaklu „Gniew” znajduje się na stronie Teatru  www.teatrzaglebia.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany