EN

16.07.2021, 09:17 Wersja do druku

Sosnowiec. Teatralne spacery. Wakacyjna oferta Teatru Zagłębia dla każdego

Seria sześciu spacerów tematycznych po Sosnowcu to wakacyjna propozycja dla miłośników teatru, historii i literatury przygotowana przez Teatr Zagłębia. Pierwszy już w niedzielę, 18 lipca.

Spacery związane będą z publikacją "Przewodnika po żydowskim dziedzictwie Sosnowca". Książka ta ukazała się w języku polskim i angielskim. Oprócz informacji i zdjęć współczesnych oraz archiwalnych zawiera mapy, dzięki którym można łatwiej odnaleźć ślady dawnych mieszkańców Sosnowca.

Sam przewodnik został tak skonstruowany, aby każdy z pięciu szlaków przejść w sposób naturalny, po kolei oglądając miejsca związane z jego tematyką.

Będzie to druga edycja spacerów, pierwsza miała miejsce w ubiegłym roku. 

– Spacery po Sosnowcu cieszą się ogromną popularnością. W zeszłym roku w każdym wydarzeniu brało udział około 100 osób. Tematy tegorocznej edycji skupiliśmy wokół „Przewodnika po żydowskim dziedzictwie Sosnowca". Do spaceru może dołączyć każda zainteresowana osoba, udział w nim jest bezpłatny – mówi Paweł Ptak z Działu Programowego Teatru Zagłębia. 

Spacery poprowadzą Grzegorz Onyszko i Tomasz Grząślewicz. Pierwszy zaplanowano 18 lipca o godz. 9.50 spod Teatru Zagłębia. Jego tytuł brzmi "Od Oppenheima do Szpilmana". Kolejne odbędą się: 1, 14 i 29 sierpnia oraz 4 i 19 września. 

Szczegóły na stronie teatru: https://teatrzaglebia.pl/spacery-teatralne/

Tytuł oryginalny

Teatralne spacery po Sosnowcu. Wakacyjna oferta Teatru Zagłębia dla każdego

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne