EN
2.12.2022, 10:23 Wersja do druku

Sosnowiec. Poczuj magię świąt w Teatrze Zagłębia

Grudzień w Teatrze Zagłębia to zawsze okres znakomitej zabawy i miłego spędzenia czasu w przedświątecznej atmosferze. Nie inaczej zapowiada się w tym roku.

fot. Monika Stolarska/mat. teatru

„Opowieść wigilijna” to spektakl, który jak żaden inny wprowadza Widzów w świąteczny nastrój. Jak co roku w grudniu i styczniu na sosnowieckiej scenie pojawi się ta znana na całym świecie opowieść o perypetiach Ebenezera Scrooge’a, bogacza, dla którego okres świąteczny to tylko strata czasu i pieniędzy. Dzięki trzem nawiedzającym go duchom obserwujemy jego stopniową przemianę. Spojrzenie wstecz na okres swojego dzieciństwa pobudza w nim uczucia, o których dawno zapomniał. Pierwszy pokaz już 2 grudnia.

18 grudnia o godzinie 12:00 rozpocznie się coroczne wspólne kolędowanie. Na scenie Teatru Zagłębia pojawią się aktorzy, którzy zaproszą publiczność do wspólnego wykonania swoich ulubionych kolęd. Spotkanie wyreżyseruje Przemysław Kania. Z tej okazji odbędzie się tradycyjny bazarek charytatywny przygotowany przez Hospicjum Sosnowieckie. Wstęp wolny po wcześniejszym odebraniu bezpłatnej wejściówki.

Ostatni dzień roku to tradycyjnie czas hucznych zabaw. W tym dniu w Teatrze odbędą się dwie imprezy sylwestrowe, o godzinie 17:00 i 20:30. Podczas obydwu spotkań widzowie zobaczą znakomitą sztukę „Boeing, Boeing” w reżyserii Wojciecha Leśniaka. W przerwie spektaklu zespół Teatru zaprosi na lampkę wina, a dodatkowo podczas pokazu o 20:30  na słodki poczęstunek.

Bilety na wszystkie wydarzenia są dostępne na stronie internetowej Teatru Zagłębia oraz w kasie biletowej.

Źródło:

Materiał nadesłany