EN

10.06.2020, 13:01 Wersja do druku

Sosnowiec. Konkurs Teatru Zagłębia "Teatralna Antologia Nowych Utopii"

Wszyscy zastanawiamy się, jak długo to jeszcze potrwa. Jak po pandemii będzie wyglądało życie teatralne? Na przekór uparcie powracającym obawom i frustracjom, Teatr Zagłębia zaprasza artystów do wybiegnięcia myślą w przyszłość i ogłasza konkurs, którego głównym tematem są wizje lepszego świata - "Teatralna Antologia Nowych Utopii".

Zadaniem uczestników jest stworzenie pracy z dziedziny nowych mediów, która najlepiej odda charakter marzeń, rajów oraz utopii. Założeniem projektu jest stworzenie przestrzeni do twórczego działania dla tych pracowników kultury, którym z powodu pandemii COVID-19 została ona odebrana.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym Jury w składzie - Arti Grabowski, Jacek Jabrzyk, Jolanta Janiczak i Justyna Łagowska, wybierze 10 najlepszych realizacji spośród propozycji nadesłanych w formie m.in. plików filmowych, dźwiękowych, utworów literackich, serii zdjęć lub linków do stron internetowych. Drugi etap konkursu polega na realizacji dwóch, wybranych przez Jury, dzieł w rozbudowanej formie. Teatr zapewni im wsparcie twórców nowych mediów w zakresie montażu filmowego, reżyserii dźwięku, animacji komputerowej oraz web designu. Laureaci otrzymają także możliwość korzystania z sali teatralnej, wyposażenia technicznego Teatru, pomoc organizacyjną i promocyjną.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 czerwca o godzinie 12:00. Ogłoszenie oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej projektu: http://tanu.teatrzaglebia.pl/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne