EN

16.08.2021, 09:25 Wersja do druku

Sopot. Recitale Czyżykiewiczów i Katarzyny Żak w Teatrze Atelier

mat. teatru

W sierpniowe wieczory Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej zaprasza na szereg wspaniałych koncertów na najwyższym poziomie, które rozbawią i wzruszą. 16 i 17 sierpnia wystąpi Magdalena i Mirosław Czyżykiewicz w premierowym koncercie ze swoją nową płytą „PIANO”.

Razem stworzyli muzykę do tekstów wybitnych autorów i poetów, m.in. Jacka Bończyka, Jonasza Kofty, Josifa Brodskiego w przekładzie Stanisława Barańczaka, Tadeusza Różewicza oraz ukochanej poetki Magdaleny – Anny Andriejewny Achmatowej – w przekładzie Zbigniewa Dmitrocy. To materiał muzyczny o ludzkich emocjach, relacjach i… miłości. Refleksyjny i klimatyczny, a jednocześnie z typowym dla tej pary "zadziorem" – nie tylko za sprawą gitary elektrycznej Magdy, ale przede wszystkim dzięki szczególnemu brzmieniu głosu Mirka.

fot. mat. teatru

Następnie (18-22.08, 19:30) usłyszymy aż 3 recitale Katarzyny Żak. Pierwszy z nich to „Miłosna Osiecka”, koncert liryczny, romantyczny, nostalgiczny – po prostu miłosny. „Bardzo śmieszne piosenki” to muzyczny wieczór wybuchowy. Aktorka, wraz z zespołem muzycznym, zaprasza publiczność od 15. do 99. roku życia do wspólnej zabawy. Przypomni, czym tak naprawdę jest piosenka aktorska i jak – dzięki jej pomocy – pokazać przeróżne kobiece wcielenia: od zranionej kury domowej, rozpaczliwie zakochanej, kobiety uwikłanej w uzależnienie, morderczyni, aż po wampa z kieliszkiem chianti w ręku... A tuż potem wielka premiera, „Kochani! Lubmy się” – piosenki Jerzego Wasowskiego. Katarzyna Żak otrzymała propozycję od Pana Grzegorza Wasowskiego – syna Jerzego Wasowskiego – aby pochylić się nad twórczością legendarnego polskiego kompozytora. Specjalnie dla Państwa artystka za pomocą piosenki aktorskiej wykona utwory, które powstały we współpracy Wasowskiego z Jeremim Przyborą, Wojciechem Młynarskim, Jerzym Jurandotem czy Antonim Marianowiczem. Tak powstało 14 unikatowych perełek muzycznych, które oddają hołd wielkiemu kompozytorowi. Zapowiada się artystycznie wspaniały tydzień w nadmorskim Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej!

Godziny i opis wydarzeń.

Adres: Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Al. Mamuszki 2, 81-718 Sopot

Bilety.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne