EN

8.11.2022, 11:08 Wersja do druku

Sopot. Muzykał „Medea, moja sympatia" premierowo w Teatrze Niedużym

Teatr Nieduży zaprasza 19 listopada do Teatru Atelier im. A. Osieckiej w Sopocie na premierę muzykału Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego „Medea, moja sympatia" w reż. Piotra Kosewskiego.

fot. mat. teatru

Jak wiadomo wszyscy klasycy pisali za długie przedstawienia, dlatego Teatr Nieduży zaprasza na kolejny tytuł w zupełnie nowym wydaniu - wersji skróconej i spłyconej, a dodatkowo także muzycznej. Muzykał "Medea, moja sympatia" to dzieło z tekstami Jeremiego w oparciu o dzieło Eurypidesa z muzyką Jerzego Wasowskiego. W spektaklu pojawi się cała gama karykaturalnych postaci, którym przewodniczyć będzie Chór Cór Koryntu. Ogromna dawka wyjątkowego humoru gwarantowana!

Spektakl powstał w ramach współpracy Teatru Niedużego z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W przestawieniu udział biorą studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego, specjalności musical oraz zaproszeni goście - Aleksandra Cybula i Piotr Kosewski.

Muzykał „Medea, moja sympatia"
teksty: Jeremi Przybora
muzyka: Jerzy Wasowski
opracowanie muzyczne: Paweł "Kadłub" Stankiewicz
scenografia: Kara Lewandowska
reżyseria/ruch sceniczny/kostiumy: Piotr Kosewski

Zrealizowano ze środków Województwa Pomorskiego.

Organizator: Teatr Nieduży Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Województwo Pomorskie, Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Teatr Atelier, trojmiasto.pl, e-sopot, gooseflesh, hair by Edith Pyrc

Spektakle odbędą się w sopockim Teatrze Atelier w dniach:
19.11 - o g. 17.00 i 19.00
20.11 - o g. 17.00 i 19.00

Bilety dostępne na stronie kupbilecik.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne