EN
10.07.2020, 13:21 Wersja do druku

Sopot. Monodram „Kocham Bałtyk" w ogrodzie muzeum

fot. mat. teatru

Agnieszka Przepiórska w ogrodzie Muzeum Sopotu wystąpi w monodramie na podstawie tekstu Zośki Papużanki.

Było to tak: przyszła pandemia, a w związku z nią zamknięto wszystkie instytucje kultury. Zbiegło się to z Międzynarodowym Dniem Teatru. Teatr na Plaży, aby wybrnąć jakoś z tego kulturalnego impasu, razem z Agnieszką Przepiórska, aktorką teatralną i filmową, przygotował czytanie online monodramatu „Kocham Bałtyk" na podstawie tekstu Zośki Papużanki. Po pandemii monodram będzie można zobaczyć gościnnie w ogrodzie Muzeum Sopotu.
Papużanka tekst „Kocham Bałtyk" napisała w czasie swojego pobytu na festiwalu Literacki Sopot. Nic dziwnego, że jest on ucieleśnieniem tego, co wielu wczasowiczom nieraz przechodzi przez myśl. Że tłok, że drogo, że gofry nie takie i pogoda niepewna. „Kocham Bałtyk" to spektakl niejako o nas samych. Warty zobaczenia, tym bardziej że wielu z nas rzeczywiście te wakacje spędzi w kraju.

***
CZWARTEK, 16 lipca, godz. 19, Sopot, Muzeum Sopotu, ul. Poniatowskiego 8, wstęp: 35-40 zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

„Kocham Bałtyk" w ogrodzie muzeum

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” nr 160 / Co jest Grane

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne