Koncerty jazzowe i klezmerskie, projekcje filmowe oraz bezpłatne warsztaty kaszubskie – to wszystko czeka na widzów sopockiego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej do 29 lipca 2026 r. Nowy festiwal zabiera w fascynującą podróż po kulturowym bogactwie Trójmiasta i jego okolic. Sprawdź program i skorzystaj ze specjalnych karnetów festiwalowych.
W środę 22 lipca 2026 r. na scenie wystąpi Evgen Malinowski. Podczas recitalu pod tytułem „Polska w sercach ludzkich w czasie i przestrzeni” zaprezentuje utwory związane z Polską, polską kulturą oraz doświadczeniem emigracji.
Moritz Weiß Klezmer Trio w czwartek, 23 lipca, za pomocą klarnetu, gitary i kontrabasu stworzą przestrzenie dźwiękowe, które porywają do tańca i poruszają duszę. W programie „Modern Klezmer” zebrali najpiękniejsze utwory z trzech wydanych albumów, tworząc fascynującą muzyczną podróż.
Następnego dnia, 24 lipca, wystąpi wokalistka Milena Kostova oraz pianista i kompozytor Ivan Garbachev, którzy tworzą duet zarówno na scenie, jak i w życiu prywatnym, połączeni miłością do muzyki i twórczości. Jako artyści z bogatym doświadczeniem na bułgarskiej i międzynarodowej scenie tworzą muzyczne duo, w którym przenikają się jazz, soul, pop oraz muzyka autorska.
25 lipca będzie można obejrzeć X-Projekt & Kobiece Serca Feat. Michael Jones. Koncert będzie połączeniem trzech odrębnych, ale synergicznych elementów: instrumentalnego trio, zespołu wokalnego i multiinstrumentalisty, koncentrując się na rekonstrukcji i nowej interpretacji dawnych pieśni ludowych, w szczególności tych pochodzących z regionu Powiśla (część Pomorza, m.in. okolice Kwidzyna, Sztumu i Malborka).
26 lipca Uliana & Serhiy Savchenko połączą autorską poezję, muzykę na żywo oraz animację, tworząc intymną przestrzeń dialogu między ojcem a córką. Podstawą koncertu „Jak kończą się bajki” staną się wspomnienia o wymyślanych opowieściach, które rodziły się każdego wieczoru, by ukoić dziecko, a z czasem stały się sposobem rozumienia świata, samotności i przemian.
W ramach festiwalu odbędą się również darmowe warsztaty:
warsztaty tradycyjnych tańców kaszubskich (27–28.07, godz. 17.00), prowadzone przez instruktora Jakuba Wałka,
warsztaty „Legendy Kaszubskie” i „Alfabet Kaszubski” (27–29.07, godz. 19.00) poprowadzi Iwona Stenka
warsztaty „Piśmiennictwa Kaszubskiego” (29.07, godz. 17.00) z Benitą Grzenkowicz-Ropelą.
Na wszystkie obowiązuje wstęp wolny.
Bilety dostępne są na stronie Teatru: www.teatratelier.pl oraz w kasie Teatru otwartej na dwie godziny przed każdym wydarzeniem.
Z okazji pierwszej edycji festiwalu na koncerty 24, 25 i 26 lipca obowiązuje karnet w cenie 100 zł, który pozwala na uczestniczenie we wszystkich trzech koncertach.
Karnet jest dostępny tylko stacjonarnie, w kasie Teatru.