EN
8.10.2021, 13:40 Wersja do druku

Sopot. "DOMówka" - premiera Sopockiego Teatru Tańca

Dom jako miejsce do którego wracamy. Miejsce dzieciństwa, marzeń spełnionych i niespełnionych, miejsce zabaw, które budują naszą tożsamość. Dzieciństwo i młodość jako czas tajemnic, przyjaźni, miłości, fascynacji. Ale też czas wymagań. Chcesz przenieść się z nami w czasie? Jutro w Teatrze Atelier odbędzie się premiera spektaklu Sopockiego Teatru Tańca - "DOMówka".

fot. mat. teatru

Pomysł na spektakl narodził się w czasach pandemii, kiedy uwięzione w domach artystki, w naturalny sposób kontemplowały własne metody pracy. Joanna M. Czajkowska, współzałożycielka i dyrektorka Sopockiego Teatru Tańca, obchodząca w tym roku swój jubileusz artystyczny – 25-lecia artystycznego i należąca do młodego pokolenia, mieszkająca obecnie w Rzymie, Magdalena Agata Wójcik, zdecydowały, że pragnął ponownie dzielić tę samą scenę.

Spektakl miał stanowić powrót do korzeni oraz rewizję artystyczną i wymianę metod pracy obu tancerek, które pracowały razem w latach 2012-2015 w Sopockim Teatrze Tańca. Magdalena głównie jako tancerka, Joanna głównie jako choreografka i tancerka. Tym razem, idąc ramię w ramię, artystki wymieniły się doświadczeniami z ostatnich lat. Połowę procesu choreograficznego artystki odbyły pracując online, w pracy bezpośredniej - w Sopocie spotkały się dwukrotnie.

#doświadczenie #dom #dollhouse #theartistishere #wspomnienia #podróże #czas #wymiana #rewizja #twórczość #psychologia #korzenie #dzieciństwo #dorosłość

fot. mat. teatru

DOMówka

Koncept, choreografia i wykonanie: Joanna M. Czajkowska, Magdalena Agata Wójcik
Kostiumy i stylizacja: Joanna M. Czajkowska
Scenografia: Magdalena „Bąbel” Adamowska
Muzyka: Mariusz Noskowiak
Światła: Mateusz Gierc
Projekt plakatu: Katarzyna Teresa Turowska
Zdjęcia użyte w collage'u: Tomasz Dorawa dla AST KLAMRA w Toruniu

Pokaz przedpremierowy: 06.10.2021 Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA
Premiera: 9.10.2021 Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej na Al. F. Mamuszki 2 w Sopocie

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/2wf3devLn

Link do biletów: www.interticket.pl/program/domowka-6789/34215

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne