EN

17.06.2021, 18:39 Wersja do druku

Sopot. 28. Lato Teatralne w Teatrze Atelier

"Maria" / fot. Marcin Baliński / mat. Teatru Nowego w Poznaniu

„Być wciąż w podróży, w drodze pod wiatr…” - Słowami naszej patronki najserdeczniej Państwa witamy w ten gorący, wakacyjny czas! Zapraszamy na 28. Lato Teatralne do przepięknego Sopotu. Tego roku teatralny maraton Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej pod wieloma względami będzie szczególny, a dokładniej – szczególnie wyjątkowy!

Przygotowaliśmy dla Państwa bogaty repertuar na najwyższym poziomie. Jednocześnie wszystkie wydarzenia będą w cudownym, letnim klimacie. Staraliśmy się, aby każdy znalazł u nas coś dobego dla siebie – młodzi i starsi, klasyczni i awangardowi, spragnieni wrażeń i łaknący odpoczynku. Zobaczymy dwa spektakle: pierwszy z nich to „Maria” w reżyserii André Hübnera-Ochodlo, który powstał w koprodukcji z Teatrem Nowym w Poznaniu. Opowiada o młodej, ciężarnej dziewczynie, która z werwą mierzy się z wyzwaniami XXI wieku. Druga sztuka muzyczna, „Bar-Macabre” w reżyserii mistrza Jerzego Satanowskiego z plejadą aktorskich gwiazd, to teatralny majstersztyk – rozbawi Państwa do łez. Wystąpią także m.in. Janusz Radek, Mika Urbaniak & Victor Davis, Magda Umer, Mirosław i Magdalena Czyżykiewicz, Katarzyna Żak, Nula Stankiewicz & Janusz Strobel. Nie zabraknie stałych punktów naszego programu: II etapu konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” oraz XVI Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską, które po brzegi wypełniliśmy artystami z całego świata i wspaniałą muzyką. W ramach MSzKŻ odbędzie się wielka premiera SOUNDING JERUSALEM – niezwykłego spotkania artystów z Austrii, Niemiec, Izraela i Polski i czterech kultur: żydowskiej, muzułmańskiej, ormiańskiej i chrześcijańskiej. Usłyszymy utwory instrumentalne oraz pieśni w języku hebrajskim, jidysz i polskim. Tegoroczne Lato Teatralne dedykujemy 120-leciu Sopotu.

Każdy wieczór będzie niezapomniany. Czeka na Państwa wachlarz artystycznych wrażeń: namiętne tango, orientalne i porywające dźwięki całego świata, jazzowe wariacje, teatralne perły i śmieszne aż do łez recitale. Od początku lipca do końca sierpnia czekamy na Państwa w Teatrze Atelier tuż przy plaży. Niech szum morza i czarująca atmosfera naszego teatru sprawią, że to lato będzie niezapomniane.

Data: 4.07 – 29.08. 2021 r.

Godziny i opis wydarzeń: https://www.teatratelier.pl/
Adres: Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Al. Mamuszki 2, 81-718 Sopot
Bilety: https://teatratelier_bilety.interticket.pl/
Kontakt: tel. (58) 550 10 01, meil: [email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne