Teatr Lalki Tęcza zaprasza na wyjątkowe wydarzenie teatralne, realizowane na kilku płaszczyznach. Jego intencją jest zwrócenie uwagi na plastyczną stronę widowisk teatralnych. Obok przeglądu spektakli, który odbędzie się w dniach od 18
do 23 września, już można oglądać plenerową wystawę „Młoda scenografia”,
która eksponowana jest na usteckiej promenadzie.
Michał Tramer, dyrektor Tęczy:
W naszym kraju brakuje festiwali, czy innych wydarzeń artystycznych, które skupiałyby swoją uwagę, właśnie na plastyce teatru. Rozmawialiśmy o tym z wieloma scenografami i wszyscy, bez wyjątku potwierdzali to spostrzeżenie. Dlatego też postanowiliśmy uczcić jubileuszowy sezon 75-lecia Teatru Tęcza, zamykając go Festiwalem Plastyki Teatrów Lalki i Formy.
Festiwalowa widownia obejrzy we wrześniu dwanaście spektakli, których wspólnym mianownikiem jest niezwykła oprawa plastyczna. Przedstawienia zaprezentują teatry z Polski, Słowacji i Niemiec.
Wydarzenie będzie realizowane na kilku płaszczyznach. Obok przeglądu spektakli teatralnych, który odbędzie się w dniach od 18 do 23 września, już można oglądać plenerową wystawę „Młoda scenografia”, która eksponowana jest na usteckiej promenadzie.
Festiwal Plastyki Teatrów Lalki i Formy składać się będzie ponadto z dwóch wystaw – plakaty teatralne prezentowane będą na wystawie plenerowej na słupskich bulwarach nadrzecznych, a jubileuszowa wystawa lalek teatralnych ze zbiorów Teatru Lalki Tęcza - w Białym Spichlerzu w Słupsku. ku będzie okazją do przybliżenia działalności „Tęczy” oraz polskiego lalkarstwa w ogóle.
Szczegółowy program FESTIWALU PLASTYKI TEATRÓW LALKI i FORMY Słupsk-Ustka 2022 dostępny jest na internetowych stronach Tęczy.
Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasta Słupsk i Ustka, Powiat Słupski i słupskich przedsiębiorców.
Program festiwalu: https://teatrlalkitecza.pl/program-festiwalu/
Bieżące informacje: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083108030130