EN

18.05.2023, 11:31 Wersja do druku

Słupsk. Maj i czerwiec w Teatrze Lalki Tęcza

W najbliższą sobotę (20 maja) w Tęczy zobaczycie spektakl: „Ignatek szuka przyjaciela" w reżyserii Anny Pawelskiej. A za tydzień -„Szwejk" dla dorosłych.

fot. mat. teatru

Ignatek to sympatyczny kościotrup. Sam jednak uważa się za brzydkiego... W dodatku jest szkieletem - ciężko w takiej sytuacji znaleźć przyjaciół. Pierwsze wyjście do szkoły, do przedszkola - to zawsze spotkanie nowych ludzi, wśród których trzeba odnaleźć siebie. Dzieci same decydują: komu podać rękę, z kim kopać piłkę, dzielić klocki. Sytuacja ta może być bardzo trudna, zwłaszcza jeżeli po raz pierwszy doświadcza się odrzucenia. Historia Ignatka to opowieść o uważnym patrzeniu i o odkrywaniu piękna w tym, co dookoła. Uczy konfrontować marzenia z rzeczywistością i doceniać to, co nas spotyka.

Spektakl dla widzów od lat 3. Sobota, 20 maja, godz. 11.

Powrót „Szwejka"
W ramach Czwartków Dorosłego Widza 25 maja o godzinie 19 Tęcza pokaże „Szwejka" w reż. Joanny Zdrady. To spektakl dla młodzieży i dorosłych, uznany za jedno z najlepszych przedstawień lalkowych sezonu 2018/2019 (ankieta recenzentów miesięcznika „Teatr").

„Joannie Zdradzie znakomicie udało się przełożyć istotę dzieła Haska - radykalną krytykę autorytarnego systemu, który tępi indywidualizm i samodzielne myślenie, nie rezygnując zarazem z tego, co tak w przygodach Szwejka kochamy, czyli ironii i sytuacyjnego humoru, będącego pokłosiem błyskotliwych językowych gier (...). Adaptacja powieści Haska, zrealizowana (przyznajmy szczerze) ze zdumiewającym jak na możliwości małego teatru w mniejszym mieście rozmachem, jest spektaklem, który nie odżegnuje się od korzeni i codzienności Tęczy (lalki, w fascynującym wydaniu, są tu obecne), ale zarazem stawia odważny krok w nowym kierunku. Świetne przedstawienie Zdrady przekonuje, że to kierunek słuszny" - to fragment recenzji Anny Jazgarskiej, teatralny.pl.

Kolejne spektakle dla dzieci:
Sobota, 20 maja, godz. 11 -„Ignatek szuka przyjaciela";
Sobota, 27 maja, godz. 11 -„Sąsiedzi";
Sobota, 3 czerwca, godz. 11 -„Pan Kuleczka";
Sobota, 10 czerwca, godz. 11 - „Pan Kuleczka";
Sobota, 17 czerwca, godz. 11 - „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza".

Bilety do kupienia w kasie Teatru Lalki Tęcza i na portalu Biletyna.pl. ©®

Tytuł oryginalny

Kościotrup marzy o przyjaźni, a tępy wojak tępi system

Źródło:

„Głos Pomorza” Nr 114

Autor:

Anna Czerny-Marecka

Data publikacji oryginału:

18.05.2023