EN

3.12.2020, 11:10 Wersja do druku

Słupsk. Nowy Teatr z "Kupcem weneckim" na 40. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

40. Warszawskie Spotkania Teatralne w tym roku całkowicie przenoszą się do sieci. Na tym jednym z ważniejszych festiwali teatralnych w kraju wystąpi słupski Nowy Teatr ze spektaklem „Kupiec Wenecki". Transmisja online już 6 grudnia.

fot. Piotr Stępień / mat. teatru

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku pojedzie na Warszawskie Spotkania Teatralne, jeden z ważniejszych festiwali teatralnych w Polsce. Jubileuszowa 40. edycja WST dla widzów dostępna będzie jedynie online.

Słupski teatr w Warszawie wystawi jeden ze swoich najważniejszych spektakli ostatnich lat - „Kupca weneckiego" w reżyserii Szymona Kaczmarka i z brawurowo odegranymi rolami Moniki Janik i Wojciecha Marcinkowskiego. Przedstawienie otrzymało nagrodę Złotego Yoricka na Festiwalu Szekspirowskim W 2019 roku. „Kupiec wenecki" został też wyróżniony w rankingu teatralnym miesięcznika „Menażeria" za rok 2019 w trzech kategoriach - A jak aktorka (Monika Janik za rolę Porcji), A jak Aktor (Wojciech Marcinkowski za rolę Bassanio) oraz P jak Przedstawienie.

A to nie koniec uznania, jakie zdobyło słupskie przedstawienie. Spektakl został nominowany w plebiscycie Gazety Wyborczej „Pomorskie Sztormy", a w rankingu wydarzeń teatralnych 2019 roku województwa pomorskiego przygotowanym przez „Gazetę świętojańską" spektakl otrzymał nagrody w kategoriach najlepszy spektakl dramatyczny, najlepsza reżyseria (Szymon Kaczmarek), najlepsza muzyka (Żelisław Żelisławski) i najlepsza scena (finałowa).

Jeśli ktoś jeszcze nie widział „Kupca weneckiego" albo chciałby go sobie przypomnieć będzie to możliwe 6 grudnia. O godz. 19 ruszy transmisja na żywo z warszawskiej sceny. Wydarzenie jest biletowane, koszt to 20zł. Bilety można kupić tutaj: https://www.warszawskie.org/wydarzenie/4.
Po spektaklu na stronie na profilu Warszawskich Spotkań Teatralnych na Facebooku odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi Katarzyna Niedurny. Podczas jego trwania widzowie będą mogli dzielić się wrażeniami po spektaklu oraz zadawać pytania w komentarzach.

Tytuł oryginalny

Nowy Teatr pojedzie na jeden z najważniejszych festiwali

Źródło:

Głos Pomorza nr 283

Autor:

Kinga Siwiec

Wątki tematyczne