EN

26.09.2022, 15:42 Wersja do druku

Słupsk. Nagrody Festiwalu Plastyki Teatrów Lalki i Formy

Jury pragnie zaznaczyć ważność powołania Festiwalu Plastyki Teatrów Lalki i Formy Słupsk-Ustka 2022 dla środowiska lalkarskiego. Teatr Lalki „Tęcza” inicjując to przedsięwzięcie zwraca uwagę na rangę plastyki w teatrze ożywionej formy. Jury podkreśla wysoki poziom i różnorodność wybranych przedstawień.

fot. Piotr Pędziszewski

Jury Festiwalu w składzie: Joanna Braun (przewodnicząca), Anna Jazgarska, Bożena Sawicka, Pavel Hubička i Zbigniew Niecikowski po obejrzeniu w dniach 19-22 września 2022 roku jedenastu spektakli:

1. „Lot” Olsztyński Teatru Lalek
2. „Pan Tadeusz – ostatni zjazd” Teatr Animacji w Poznaniu;  
3. „Kaspar” – Teatru Biuro Podróży;  
4. „Czarnoksiężnik z Krainy OZ” Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu;
5.„Król Olch” Puppentheater Zwikau;
6. „Bezimenny/Nieznany” Fundacja Gra/nice,
7. „Brzydkie Kaczątko”, Teatr Baj Pomorski w Toruniu,
8. „Kulki”, Białostocki Teatr Lalek,
9. „Beton” Teatr Miniatura W Gdańsku,  
10. „Arka Czasu”, Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach,
11. „Tata”, Teatr Lalek Arlekin w Łodzi

przyznaje następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych otrzymuje Wojciech Stachura za spójną i wielowątkową koncepcję aktorską i scenograficzną w spektaklu „Beton” Teatru Miniatura w Gdańsku.

Nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych otrzymuje Michał Derlatka za wydobycie indywidualnych losów zamkniętych w zunifikowanej przestrzeni w spektaklu „Beton” Teatru Miniatura w Gdańsku.

Nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych otrzymuje Łukasz Batko za zbudowanie przestrzeni wspólnej refleksji nad doświadczeniem uchodźstwa w spektaklu „Bezimienny/Nieznany” Fundacji Gra/Nice.

Nagrodę w wysokości tysiąca trzystu złotych otrzymuje Ewelina Ciszewska za kreatywną plastykę i malarskość ruchu w przedstawieniu „Brzydkie kaczątko” Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu.

Nagrodę w wysokości tysiąca trzystu złotych otrzymuje Mateusz Mirowski za transfigurację przestrzeni kostiumem w spektaklu „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Wyróżnienie w wysokości pięćset złotych otrzymuje zespół Puppentheater Zwikau za teatralne poszukiwania formy w obszarze nowych mediów w spektaklu „Król Olch”.

Wyróżnienie w wysokości pięćset złotych otrzymuje Karolina Sadowska za wielowymiarowość zadań aktorskich i animacyjnych w spektaklu „Lot” Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Wyróżnienie w wysokości pięćset złotych otrzymuje Joanna Nygard za zbudowanie przejmującego obrazu relacji syna z ojcem w spektaklu „Tata” Teatru „Arlekin” w Łodzi.

Ponadto:
Klub Młodych Dziennikarzy "Szpila" postanowił przyznać Nagrodę Zachwytu Młodych Serc, Olsztyńskiemu Teatrowi Lalek, za spektakl "Lot"

Cały zespół Tęczy gratuluje nagrodzonym!

fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany