EN

9.11.2020, 13:57 Wersja do druku

Słupsk. Jubileuszowa wystawa Andrzeja Szuka online

fot. mat. organizatora

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza do Galerii Kameralnej przy ul. Partyzantów 31a na jubileuszową wystawę z okazji 50-lecia pracy twórczej Andrzeja Szulca. Jest dostępna on-line na stronie internetowej BGSW.

Andrzej Szulc - ur. w Łodzi w 1946 r. Absolwent PWSSP we Wrocławiu oraz Podyplomowego Studium Scenografii TV-Teatralno-Filmowej przy ASP w Warszawie, pod kierunkiem wybitnego twórcy prof. Józefa Szajny. Od 1974 roku do dyspozycji koi. Reżyserów w kraju i za granicą. Twórca i współautor 56 spektakli. Działalność w zakresie malarstwa sztalugowego, rysunku, projektowania plastycznego, scenografii.
Ma na koncie liczne realizacje teatralne w kraju i za granicą RFN-Castrop-Ranxel, Austria-Schwanberg. Uczestnik oraz komisarz Międzynarodowych Plenerów Młodych w Miastku.

Organizował akcje plenerowe połączone z odczytami -„O timbrze", „O otyłości", „O zaistnieniu ognia", „Pojedynek", „Pety". Obok działalności plastycznej zajmuje go także działalność literacka. Autor wierszy nagrodzonych w piwnicy poetyckiej „Bastard" -Wrocław 1970 (nagroda główna publiczności). Autor dwóch dramatów teatralnych „Pięknotyła", „Pakiety", esejów poetyckich i erotyków. Twórca autorskiego spektaklu pt. „Sacrum" - Konin 05.1974r. Współtwórca, projektant oprawy plastycznej widowisk plenerowych teatru Rondo w Słupsku. Uczestnik plenerów „M jak morze" w Ustce.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Jubileuszowa wystawa Andrzeja Szuka - online

Źródło:

Głos Pomorza nr 263