EN

10.06.2020, 18:34 Wersja do druku

Słupsk. Czerwcowe plany Nowego Teatru

fot. Mat. teatru


Wracamy do normalności! 3 czerwca rozpoczęliśmy próby do spektaklu "Stolp. Dzień Kobiet", którego premiera zaplanowana została na 13 listopada. Natomiast już 27 czerwca na małej scenie teatru będzie miała miejsce premiera przedstawienia "Wzór na pole trójkąta" pierwotnie zaplanowana na 3 kwietnia. Spektakl jest realizowany we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie w Warszawie, gdzie zostanie pokazany 5 lipca.

Produkcja powstaje również dzięki pomocy Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego przyznanemu reżyserowi Janowi Hussakowskiemu.


mat. teatru

„Wzór na pole trójkąta” to opowieść o miłości, która natrafia na stereotypy, archetypy, normy społeczne i pojęcie grzechu, zagnieżdżone zarówno w nas samych, jak i społeczeństwie. Punktem wyjścia spektaklu jest biblijna postać Marii Magdaleny oraz inne kobiece archetypy w literaturze starożytnej. Przyglądamy się zjawisku miłości i poczuciu winy. Czy uczucie może być zbyt wielkie, zarezerwowane tylko dla jednej osoby? Gdzie się zaczyna granica między cielesnością a duchowym uniesieniem? W naszym projekcie najważniejsi są ludzie – ich emocje, uczucia, poglądy, zakorzenione schematy. Czy społecznie jesteśmy skazani na realizowanie przyjętych norm? Czy za dużo pozytywnego uczucia, miłości, musi stać się grzechem?
Przedstawienia, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami, będą musiały odbyć się w reżimie sanitarnym. W trosce o dobro nas wszystkich poprosimy Państwa o używanie maseczek, dezynfekcję rąk i wypełnienie krótkiej ankiety przed rozpoczęciem spektaklu. Co drugie krzesło na widowni teatru zostanie usunięte. Bardzo prosimy o przybycie do teatru kilka minut wcześniej niż zazwyczaj. Ze względu na ogromne zainteresowanie publiczności postanowiliśmy dołożyć dodatkowy pokaz 28 czerwca o godzinie 20:00 – na wcześniej wyznaczone terminy nie ma już miejsc. Zapraszamy do kasy oraz (najlepiej) systemu rezerwacji elektronicznej!
***
 „Wzór na pole trójkąta"

Autor: Michał Zdunik / Reżyseria: Jan Hussakowski / Projekt scenografii i kostiumów: Agata Stanula / Obsada: Monika Janik, Monika Kulczyk (gościnnie), Wojciech Marcinkowski

Premiera 27.06.2020 r. Mała Scena – Nowy Teatr w Słupsku / 05.07.2020 r. Festiwal Nowe Epifanie w Warszawie
Pełny opis spektaklu: http://nowyteatr.pl/spektakle/wzor-na-pole-trojkata/


Źródło:

Materiał własny