17.07.2020, 08:25 Wersja do druku

Śląskie. Zapowiada się ciekawy weekend. Teatr, koncerty i joga

„Koncert warkoczem pleciony”

Kto lubi Darię Zawiałow, nie może odpuścić jej sobotniego koncertu w Ustroniu. Wielbiciele Letniego Ogrodu Teatralnego w Katowicach też dostaną sporą dawkę muzyki. A w środę prawdziwa gratka - koncert Grażyny Łobaszewskiej.

Rockowo

W sobotę 18 lipca kolejny z serii koncertów w miejskim amfiteatrze w Ustroniu. Po Krzysztofie Zalewskim przyszedł czas na występ Darii Zawiałow.

Młoda artystka dała się poznać szerszej publiczności przy okazji swojej debiutanckiej płyty „A kysz!”, która pokryła się złotem. Wokalistka otrzymała za nią dwa Fryderyki. Dwa lata później wypuściła kolejny krążek – „Helsinki”, który pokrył się platyną, a singiel „Hej, hej!” święcił triumfy w stacjach radiowych. Tajemnicza, dojrzała i wciągająca – tak można podsumować tę płytę. Poza ostrym, rockowym pazurem jest na niej dużo brzmień syntezatorowych. Nawiązanie do stolicy Finlandii nie jest tutaj przypadkowe – z utworów biją równocześnie magia i tajemnica, które da się odczuć m.in. w singlu „Nie dobiję się do ciebie”. Ostatnio Daria nagrała wraz z Królem i Igo kolejny hymn Męskiego Grania „Świt” i tym samym znalazła się w składzie orkiestry (bardzo w tym roku młodej). Początek koncertu o godz. 20, bilety: od 69 zł.
Po śląsku

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Zapowiada się ciekawy weekend. Koncerty, joga i teatr

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Katowice online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne