EN
16.04.2022, 09:30 Wersja do druku

Rzeszów. Zmarł Dariusz Dubiel. Wieloletni dyrektor Estrady Rzeszowskiej i prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej

Inne aktualności

"Odszedł wspaniały znawca teatru, reżyser, organizator zdarzeń w kulturze, a szczególnie w kręgu sceny - teatru i estrady" - informację o śmierci Dariusza Dubiela przekazał jego przyjaciel, rzeszowski dziennikarz i redaktor miesięcznika społeczno-kulturalnego "Nasz Dom Rzeszów" Ryszard Zatorski.

Dariusz Dubiel zmarł 14 kwietnia 2022 roku w wieku 84 lat. Od lat 80., kiedy został dyrektorem Estrady Rzeszowskiej, sprowadzał do Rzeszowa gwiazdy kabaretu i estrady, budując życie kulturalne miasta.

Dzięki zainicjowanym i organizowanym przez niego dorocznym spotkaniom estradowym "Oset" Rzeszów stał się ważnym centrum polskiej sztuki rozrywkowej. Na tym festiwalu spotykały najlepsze polskie kabarety, z recitalami występowały gwiazdy piosenki. Laureatami byli m.in. Edyta Geppert, Tadeusz Drozda, Bronisław Opałko („Pigwa"), Alicja Majewska, Halina Frąckowiak. W jury zasiadali zaś znakomici znawcy sztuki estradowej i wykonawcy, jak Aleksander Bardini, Zenon Wiktorczyk, Lech Terpiłowski, Janusz Kofta, Joanna Rawik. "Oset" umarł na początku lat 90. z powodu braku funduszy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Zmarł Dariusz Dubiel. Wieloletni dyrektor Estrady Rzeszowskiej i prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Rzeszów” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

mam

Data publikacji oryginału:

15.04.2022