EN

30.08.2021, 08:38 Wersja do druku

Rzeszów. Rusza kurs teatralny dla dzieci i dorosłych

Interpretacja wiersza i prozy, improwizacje sceniczne, sceny aktorskie indywidualne i grupowe, ćwiczenia dykcyjne, konsultacje logopedyczne złożą się na program rocznego kursu teatralnego, który ruszy we wrześniu w Rzeszowie. Mogą wziąć w nim udział dzieci, młodzież i dorośli.

Na kurs zaprasza Teatr Przedmieście w Rzeszowie.

Teatr Przedmieście to pierwsza niezależna scena na Podkarpaciu. Powstał w 2001 r. z inicjatywy absolwentki Uniwersytetu Warszawskiego Anety Adamskiej, reżyserki, scenarzystki i aktorki. Współpracuje ona z wieloma instytucjami i ośrodkami teatralnymi w Polsce i za granicą.

W ramach kursu przewidziano m.in. trening fizyczny aktora, zajęcia obejmujące relacje ciało-głos-emocje, pracę z rekwizytem, interpretację tekstu (wiersza i prozy), improwizacje sceniczne i etiudy, sceny aktorskie indywidualne i grupowe, a także ćwiczenia oddechowo-fonacyjne i dykcyjne i indywidualne konsultacje logopedyczne.

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Teatru Przedmieście przy ul. Reformackiej 4 w Rzeszowie. Prowadzić je będą Aneta Adamska-Szukała i Maciej Szukała.

Szczegółowe informacje o kursie można uzyskać pod numerem tel. 667-714-730 lub adresem e-mail: [email protected]. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 6 września.


Źródło:

PAP

Wątki tematyczne