EN

9.12.2020, 10:41 Wersja do druku

Rzeszów. Nowe premiery online w Masce

Dzisiaj o godz. 17na teatralnym kanale YouTube, Teatr Maska zaprasza na premierowe performatywne czytanie tekstu "Gniazdo" Marii Wojtyszko w reżyserii Roksany Miner.

"Gniazdo" O DZIELNYM LECHU I JEGO TEŻ DZIELNYM ORLE

Opowiedziana na nowo dobrze znana legenda o Lechu, Czechu i Rusie – trzech braciach, którzy wyruszają na poszukiwanie nowych ziem, na których mogliby osiąść. Autorka dodaje braciom również siostrę Wandę, która nie przepada za innymi nacjami i mierzi ją los kury domowej, na który – jako kobieta – jest skazana. Narratorem historii jest tym razem Biały Orzeł, który komentuje z dystansem i lekką ironią, ale również sporą dawką sympatii, poczynania Lecha i jego próby założenia nowego państwa. Bohaterowie przeżywają wiele przygód, stawiają czoła niebezpieczeństwom i napotykają na swojej drodze różne postaci, które pomagają im osiągnąć cel.

Muzyka na żywo: Tomasz Nosal
Obsada: Jadwiga Domka, Anna Kukułowicz, Kamila Olszewska, Anna Złomańczuk, Kamil Dobrowolski, Tomasz Kuliberda, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Maciej Owczarek, Andrzej Piecuch

Realizacja: Toton Show
Partner: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W tym projekcie teatr rozpoczyna współpracę z twórcami, którzy jeszcze nie współpracowali z zespołem aktorskim Maski.
W grudniu planujemy prezentację online 3 czytań performatywnych.

W grudniu teatr zaprosi jeszcze na "Historie o miłości", krótkie etiudy wyreżyserowane przez zespół aktorski i Roksanę Miner.
Premiera pierwszej etiudy "Zamknięty Pan" 21 grudnia o godz. 17.00 na teatralnym kanale YouTube. W planie jest 7 etiud o miłości.
Projekt zapowiada cykl "Rozmów o miłości" z aktorami Teatru Maska.


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne