EN

18.09.2020, 08:31 Wersja do druku

Rzeszów. "Kierunek Wschód": festiwal teatralny na żywo i online

Spektakle zagranicznych teatrów zobaczymy w internecie, spektakle polskie - na żywo na scenie Teatru Dramatycznego w Białymstoku. W niedzielę (20 września) rusza Festiwal Teatralny "Kierunek Wschód" i potrwa do 2 października. Bezpłatne wejściówki na spektakle w Węgierce można odbierać w kasie teatru.

Pandemia zmieniła nieco formułę festiwalu organizowanego po raz czwarty: w tym roku odbędzie się i na żywo, i online. Ze względu na problemy z dojazdem i przekraczaniem granic w dobie koronawirusa do Białegostoku nie dotrą zagraniczne teatry. Ale organizujący festiwal Teatr Dramatyczny zadbał o to, by widzowie mogli zobaczyć je w internecie.

W internecie…

W ciągu dwóch tygodni na stronie dramatyczny.pl (oraz na Facebooku i i kanale YouTube Teatru Dramatycznego) swoje spektakle pokażą teatry z Grodna i Mińska (Białoruś), Lwowa (Ukraina), Wilna (Litwa), Telawi (Gruzja), Erywania (Armenia) [program niżej]. Jak mówi Paweł Żuk, kierownik Działu Sprzedaży i Organizacji Widowni – większość spektakli została zarejestrowana specjalnie na potrzeby festiwalu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwal teatralny na żywo i online. "Kierunek Wschód": 10 spektakli i spotkań

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Rzeszów” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.