EN
03.06.2022, 08:30 Wersja do druku

Rzeszów. Buda Jarmarczna zaprasza. Pięć spektakli, wstęp wolny

Pantomimę, performance i spektakle będzie można zobaczyć na V Festiwalu Teatralnym "Buda Jarmarczna", który odbędzie się w Teatrze Przedmieście od piątku do niedzieli. Wstęp wolny, ale konieczna rezerwacja.

Festiwal nawiązuje do idei sztuki Tadeusza Kantora, jednego z najwybitniejszych artystów XX w., reżysera, twórcy happeningów, malarza i scenografa. Twórczość artysty z Wielopola Skrzyńskiego na Podkarpaciu stanowi nieustanną inspirację i motywację do poszukiwań teatralno-plastycznych dla kolejnych pokoleń artystów. Również dla organizatorów Budy Jarmarcznej. – Nie koncentrujemy się jednak na samej sztuce mistrza, raczej proponujemy spektakle w duchu występów wędrownych trup teatralnych, inspirowanych ludowością i sztuką jarmarczną, bliską Kantorowi – opowiadają Aneta Adamska-Szukała i Maciej Szukała z Teatru Przedmieście i Galicyjskiego Towarzystwa Edukacyjnego GATE.

Co roku zapraszają do udziału w festiwalu znakomitych twórców polskiej sceny niezależnej. Gościli już m.in. Teatr Witkacego, Teatr Cinema, Teatr Nikoli, Teatr A3, Carla Roselliego (Włochy), Ziutę Zającównę, Artiego Grabowskiego, Teatr Wojtka Kowalskiego i wielu innych.

Festiwal dofinansowała Gmina Miasto Rzeszów.

PROGRAM

piątek, godz. 19 – Teatr Przedmieście, „Kiedyś ci opowiem"

sobota, godz. 17 – Teatr Pantomimy „Mimo", „Pan i pani O."

godz. 19.00 – Entre dos Aguas un Teatro, „Pass-port"

niedziela, godz. 17 – Zespół Małe Przyjemności, „Ciało" (performance muzyczny)

godz. 19 – Teatr Brama, „Zabawa"

Wstęp wolny (obowiązkowa rezerwacja miejsc – tel. 667 714 730).

Tytuł oryginalny

Buda Jarmarczna znowu w Rzeszowie. Pięć spektakli, wstęp wolny

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Rzeszów” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

mam

Data publikacji oryginału:

02.06.2022