EN

27.08.2021, 12:46 Wersja do druku

Ruda Śląska. Wodewil "Jeji Zocność Dulcyno" premierowo w MCK

28 sierpnia /sobota/ o godz. 18.30 - "Jeji Zocność Dulcyno" - czyli współczesny wodewil na kanwie sztuki "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej - PREMIERA wraz z fajerem z okazji 70-tych urodzin Mariana Makuli.

fot. mat. organizatora

Zapraszamy na nowy spektakl autorstwa Mariana Makuli. Fabuła sztuki opowiada o perypetiach rodziny Dulskich, będących właścicielami kamienicy i romansie dorosłego syna Richata ze służącą Leną pochodzącą z Ukrainy. Pokazuje chciwość, brak tolerancji i śmieszność tej mieszczańskiej familii.

Akcja sztuki toczy się współcześnie na Śląsku w bliżej nieokreślonym miejscu, będzie tak jak u nas. Jedni „godajom”, a drudzy mówią. Dulska jest rdzenną Ślązaczką, jednak o niemieckich korzeniach i będzie “szwargotała” i mówiła po śląsku oraz łamaną polszczyzną z niemieckim akcentem. Jej mąż ma inteligenckie korzenie kresowe, więc będzie mówił, Dzieci i siostrzenica Dulskiej to „krojcoki” - raz mówią, a „roz godajom”. Natomiast służąca Lena jest Ukrainką i będzie mówiła łamanym śląsko-rosyjskim. Dwie godziny dobrej zabawy i śmiechu , przy dobrej muzyce i wyśmienitej grze aktorskiej.

Libretto: Marian Makula
Muzyka: Andrzej Minkacz
Reżyseria: Izabella Malik

Obsada:
Dulcyno: Izabella Malik / Ewa Grysko
Dulcyn: Marcin Tomaszewski / Krzysztof Wierzchowski
Ich syn Richat: Kamil Baron / Patrycy Hauke
Siostrzenica Dulcyny, Julka: Sylwia Szyda / Paulina Janik-Żak
Służąca Lena: Joanna Gorzała / Wioleta Malchar
Matka chrzestna Leny oraz lokatorka: Marta Tadla / Inga Papkala

Organizatorzy:
www.makula.pl / www.stowarzyszenieswat.pl / www.mckrudasl.pl

Bilety w cenie: 80 zł

Źródło:

Materiał nadesłany