EN
3.02.2022, 10:37 Wersja do druku

Ruda Śląska. Premiera spektaklu grup teatralnych z MCK im. H. Bisty

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 14 lutego o godz. 17 na premierę spektaklu "Życie od nowa" w wykonaniu grup twórczych dla seniorów i młodzieży działających w MCK.

fot. mat. organizatora

Jesień życia, podobnie ta kalendarzowa, mienić się może różnymi barwami – niestety nie zawsze tymi nasyconymi złotem i purpurą. Często w życie seniorów wkrada się szaruga - związana z gorszym samopoczuciem, świadomością upływającego czasu, a przede wszystkim samotnością. Czy tak musi być? Bohaterowie naszego spektaklu - babcia Halinka i dziadek Andrzej, wciąż tęsknią za bliskimi, których los zabrał już jakiś czas temu. Ogarnia ich nostalgia, tracą poczucie sensu życia… Na szczęście do akcji wkraczają wnuczki, które postanawiają, za pomocą koleżanek i kolegów swoich ukochanych dziadków, wskrzesić w nich dawną, dobrą energię, wigor i pogodę ducha.
Ciepły, pełen wzruszeń i dobrej muzyki spektakl w wykonaniu grup twórczych dla seniorów i młodzieży działających w MCK, nie tylko łączy pokolenia, ale także przywraca wiarę w to, że w każdej chwili można dokonać w swoim życiu istotnych zmian i zacząć je… od nowa.

Na spektakl zapraszają realizatorzy i wykonawcy:

Scenariusz i reżyseria: Anna Roszczyk
Choreografia: Ewelina Dąbrowska- Kuśnierz
Premiera: 14 lutego 2022

Występują:
Joanna Gieruszyńska, Dorota Książek, Kazimiera Podczaszy, Halina Solosz, Andrzej Gieruszyński i Andrzej Nenko z Teatru na „5”
Antoni Nocoń z grupy „Tiri Tiri Tany”
Jagoda Ksol i Nadia Marona z Teatru „Szarada”
zatańczą: Barbara Hauke i Henryk Jarosz z grupy tanecznej „Starszaki”, członkowie zespołów „Tiri Tiri Tany” i ”MusicALL” oraz Klaudia Kaczmarczyk i Filip Zaród ze Stowarzyszenia MusicAll
Piotr Białas - wokal
Natalia Siodłak - wokal
Wiktoria Siodłak - wokal
Denis Roszczyk - recytacja/wokal

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne