EN
3.02.2023, 09:35 Wersja do druku

Ruda Śląska. „Pieśń" - pierwsza premiera Teatru Oblubieńczego

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 11 lutego /sobota/ o godz. 18.00 na premierę „Pieśni" - monodramu na dwa głosy, w wykonaniu Teatru Oblubieńczego. Premiera z okazji Walentynek!

fot. mat. teatru

Co Świat ma z Dwojga Ludzi, którzy nie widzą Świata?

Ma Pieśń, której Oni nie mogą przestać śpiewać. Najpiękniejszą z Pieśni.
O której chcą opowiadać. Którą chcą się dzielić - tak jak się dzieli Życie.
Tak jak się łamie Chlebem. Tak jak się wznosi Kielich.

Spektakl „Pieśń” to pełna wzruszeń i radości opowieść o Miłości, która uratowała dwa ludzkie Istnienia. Autorzy sztuki - założyciele Teatru Oblubieńczego – Aleksandra Szablewska i Łukasz Kabus - w oparciu o motywy biblijnej "Pieśni nad Pieśniami", wspomagając się poezją Wisławy Szymborskiej, filozofią Sørena Kierkegaarda i Józefa Tischnera oraz własną korespondencją, starają się podzielić z Widzami doświadczeniem Miłości głębokiej i wszechogarniającej, która zostaje przedstawiona jako jedyne możliwe lekarstwo na wszelkie zło współczesnego świata. Ich Spektakl jest świadectwem i dowodem na Jej Istnienie.

Bo bez Miłości Szczęśliwej nie ma Świata.
Nie ma ludzi. Ani dwojga. Ani jednego.

Chcą opowiedzieć o Miłości, która zwalając Ich z nóg – nauczyła Ich chodzić, oślepiając Światłem – przywróciła Im wzrok, zapierając dech – nauczyła Ich oddychać, odbierając Im Lęk – przyniosła Odwagę, a poddając Próbom – nie pozwoliła zwątpić.

Chcą, by choć Jeden Widz uwierzył – tak jak Oni.

Bo z tą Wiarą będzie Mu lepiej i piękniej żyć.

Przedstawienie, które z wdziękiem łączy dramatyczną powagę z lekkością nieraz absurdalnego humoru, z całą pewnością uniesie z siedzeń nawet najbardziej twardo stąpających po ziemi Widzów i pozostawi Ich w stanie przyjemnej i nieco krępującej lewitacji jeszcze przez wiele dni…

Wykonawcy:
Aleksandra Szablewska i Łukasz Kabus
Teatr Oblubieńczy - www.teatroblubienczy.pl

Uwaga! Spektakl dla widzów od 16 lat.

Źródło:

Materiał nadesłany