EN
4.03.2022, 08:56 Wersja do druku

Rosja. Putin jest ślepy i głuchy, ale rozmawiajcie z tymi, których znacie - apel piszących po rosyjsku pisarzy

Inne aktualności

Dziś kluczowe staje się dotarcie do obywateli i obywatelek Rosji z pełną prawdą o ataku Rosji na Ukrainę. O cierpieniu i ofiarach narodu ukraińskiego - apelują posługujący się językiem rosyjskim pisarze.

My, pisarze, apelujemy do wszystkich mówiących po rosyjsku.

Do ludzi wszystkich narodowości. Do tych, dla których rosyjski jest ojczysty. Do tych, dla których jest drugim językiem. Albo trzecim.

Dziś język rosyjski jest używany przez państwo rosyjskie do podsycania nienawiści i usprawiedliwiania haniebnej wojny z Ukrainą. W języku rosyjskim oficjalne media wypowiadają niekończące się kłamstwa, tworzące zasłonę dymną wokół tej agresji.

Obywateli Rosji karmiono kłamstwami przez wiele lat. Niezależne źródła informacji zostały praktycznie zlikwidowane. Wielu krytyków reżimu zmuszono do milczenia. Państwowa machina propagandowa działa na pełnych obrotach.

Jednak dziś kluczowe staje się dotarcie do obywateli i obywatelek Rosji z pełną prawdą o ataku Rosji na Ukrainę. O cierpieniu i ofiarach narodu ukraińskiego. O zagrożeniu dla całego kontynentu europejskiego, a być może całej ludzkości – zważywszy na zagrożenie nuklearne.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Putin jest ślepy i głuchy, ale rozmawiajcie z tymi, których znacie - apel piszących po rosyjsku pisarzy

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

red. kult.

Data publikacji oryginału:

04.03.2022

Wątki tematyczne