EN
23.02.2022, 08:31 Wersja do druku

Rosja. Emir Kusturica przyjął zaproszenie rosyjskiego ministerstwa obrony. Pokieruje moskiewskim teatrem

fot. Khaled Elfiqi /EPA/PAP

Świetna tłumaczka literatury rosyjskiej Agnieszka Lubomira Piotrowska napisała na swoim Facebooku: "A tymczasem, wczoraj między jednym przemówieniem a drugim, rosyjskie media poinformowały, że Emir Kusturica przyjął propozycję ministra obrony Siergieja Szojgu i zostanie szefem artystycznym Teatru Rosyjskiej Armii w Moskwie".
Emir Kusturica dyrektorem w Teatrze Rosyjskiej Armii

Informację podała agencja TASS.

W oficjalnym komunikacie sekretarz prasowa ministerstwa obrony Federacji Rosyjskiej Rossijana Markowskaja powiedziała, że minister docenia nie tylko wieloletnią przyjaźń z Kusturicą, ale też jego talent i dzieła płynące prosto z serca.

Markowskaja przytoczyła też słowa samego reżysera, który miał powiedzieć, że jest zaszczycony i z radością przystąpi do pracy nad przeniesieniem na deski teatralne popularnych filmów, w tym radzieckiego melodramatu "Lecą żurawie" z końca lat 50. czy swojego "Życie jest cudem". Zapowiedział też, że w świecie, w którym wartości zmieniają się tak szybko, on będzie się trzymał wartości klasycznych.
Kusturica - z Putinem mu po drodze

Kusturica to ceniony serbski reżyser, twórca m.in. słynnych filmów "Arizona Dream" z  Faye Dunaway i Johnnym Deppem, "Undergroundu" czy "Czarny kot, biały kot", laureat Złotej Palmy, Cezara, Srebrnego Niedźwiedzia, muzyk koncertujący na całym świecie ze swoją grupą The No Smoking Orchestra.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Emir Kusturica przyjął zaproszenie rosyjskiego ministerstwa obrony. Pokieruje moskiewskim teatrem

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne