EN

11.06.2021, 09:33 Wersja do druku

Rawicz. Na teatralnym afiszu Domu Kultury

21 czerwca odbędzie się rawicka premiera spektaklu "Ławeczka w słońcu" Teatru Skene Warszawa w koprodukcji z Domem Kultury w Rawiczu. 17 czerwca odbędzie się premierowo program muzyczny Ewy Kuklińskiej i Tomasza Stockingera "100 lat w piosence" w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.

fot. mat. organizatora

Spektakl jest polską prapremierą sztuki Rona Clarka w tłumaczeniu Bogusławy Plisz-Góral.  Reżyserem przedstawienia jest Dariusz Taraszkiewicz, a w role bohaterów wcielają się Grażyna Barszczewska, Sylwester Maciejewski i Wojciech Wysocki.

Akcja rozgrywa się w pensjonacie dla seniorów, ale nie ma nic wspólnego z lirycznym podsumowaniem egzystencji. Przeciwnie – jest obfitującą w zabawne puenty, radosną opowieścią o życiu i sposobach jego smakowania. Dwóch tetryków – co się czubią, ale lubią – regularnie przesiaduje na ławeczce w uroczym parku. I choć różni ich niemal wszystko, to łączy wieloletnia przyjaźń. Szorstkie relacje Harolda i Alfreda są źródłem przekomicznych scen i zabawnych puent. Jeden to rozmemłany księgowy, który na wszystko narzeka, drugi – podstarzały lowelas kochający życie. Obaj marzą, by jakiś promyk słońca odmienił ich los, więc kiedy pewnego dnia na ławeczkę przysiada się Adrienne, w facetów wstępuje nowy duch. Podobnie jak w innych pensjonariuszy domu seniora „Ogród w Dolinie” (bez ogrodu i bez doliny zresztą), bo Adrienne tryska energią i pomysłami, wprowadza ożywczy ferment i burzy skostniały system.

Tej radosnej opowieści o życiu i sposobach jego smakowania towarzyszy muzyka Jacka Zameckiego. O scenografię, rekwizyty i kostiumy zadbała Katarzyna Gabrat-Szymańska. Producentami spektaklu są: Łukasz Niezgoda, Ewa Rączy i Joanna Wysocka. Spektakl dofinansowany ze środków Funduszu Wsparcia Kultury.

17 czerwca w Rawiczu odbędzie się premierowo program muzyczny Ewy Kuklińskiej i Tomasza Stockingera "100 lat w piosence" w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.

W koncercie usłyszymy wybrane utwory z minionego stulecia w świeżych, oryginalnych aranżacjach m.in. Jacka Zameckiego. Od przebojów lat 20 po współczesne brzmienia muzyki pop. Zaśpiewają je Ewa Kuklińska – aktorka, piosenkarka, tancerka, choreograf oraz Tomasz Stockinger – aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Towarzyszące multimedia, scenografia i kostiumy będą przeprowadzały widza przez kolejne dekady przywołując wspomnienia i ukazując trendy charakterystyczne dla danego okresu.

W rawickiej premierze udział wezmą również udział tancerze Gawry Artystycznej: Sara Janicka (znana również z programów "You Can Dance" czy "Taniec z gwiazdami") oraz Artur Niedźwiedź (absolwentem Państwowej Szkoły Baletowej, założyciel Agencji Artystycznej "Niedźwiedź), Bartłomiej Steinke (Mistrz Wielkopolski w tańcach latynoamerykańskich). Jako gość podczas rawickiej premiery wystąpi wokalistka Magdalena Zamoroka.

Scenografię do spektaklu przygotował Tomasz Bzdęga, projekcje wideo Przemysław Wawrzyniak i Karol Trzcieliński.

Przed nami najnowsza premiera Rawickiego Teatru Komedii pt. "Infantylny kabaret z deklem". Zapowiada się... infantylnie ale też bardzo interesująco.

Rawicki Teatr Komedii to amatorska grupa teatralna dorosłych, którą od pooczątku działalności (od 6 lat) prowadzi Dariusz Taraszkiewicz. Rawicki Teatr Komedii ma na koncie już wiele przedstawień między innymi ubiegłoroczny "Koszmarny kabaret z wentylkiem", który udało się zrealizować w czasie pandemii. Cieszył się wspaniałym odbiorem publiczności. Pora na drugą część. Tym razem zamiast do krainy koszmarów i upiorów przenosimy sie do szkoły i do dziecięcych lat.

Twórcy proponują zupełnie nowe, zaskakujące spojrzenie na teksty kabaretowe. W spektaklu nie zabraknie muzyki i tańca. Dodatkiem do opowieści ze szkolnych ławek będą animacje Przemysława Pinczaka.

Zapraszamy do Rawicza już 26 czerwca a potem na kolejne spektakle.

Źródło:

Materiał nadesłany