EN

18.05.2021, 10:55 Wersja do druku

Radom. Teatr Powszechny czeka na widzów i prezentuje aktualny repertuar

Jesteśmy szczęśliwi, że po długiej przerwie spowodowaną pandemią, możemy wreszcie zaprosić naszych Widzów do teatru! Bardzo nam brakowało spotkań z publicznością i cieszymy się, że teraz możemy to nadrobić. Przygotowaliśmy bogatą ofertę repertuarową na najbliższe tygodnie, w której znajdują się zarówno nowe propozycje, ja i te znane już naszym Widzom. Zapraszamy na spektakle:

fot. Bogdan Karczewski

29, 30 maja, 1 czerwca, 24 czerwca godz. 18.00 „Chłopcy z Placu Broni”, reż. Michał Derlatka

To opowieść o grupie przyjaciół, których łączyły wspólne wartości i ideały, takie jak przyjaźń, lojalność, patriotyzm, odwaga i bohaterstwo. To niezwykle ważna pozycja na liście lektur dla szkół podstawowych,
a ze względu na swą wymowę i problematykę zyskuje wymiar ponadczasowy i uniwersalny. Jest w niej dużo elementów humorystycznych, a także wzruszających. Któż z nas nie pamięta bitwy chłopców o Plac, czy wzruszającej śmierci Nemeczka, który poświęcił swe zdrowie dla kolegów.

4, 5, 6 czerwca godz. 18.00 „Seks dla opornych”

To sztuka, w której na początku mężczyźni śmieją się z kobiet, potem kobiety śmieją się z mężczyzn, a na końcu mężczyźni wychodzą z teatru wpatrzeni w swoje kobiety. Obowiązkowa pozycja nie tylko dla par.

4, 5, 6 czerwca godz. 19.00 „Wstyd”, reż. Błażej Peszek

Jedno z narzeczonych rezygnuje ze ślubu tuż przed nim…. A tu goście zaproszeni, wesele i orkiestra zapłacone. Jednym słowem – wstyd! A w restauracyjnej kuchni, na zapleczu sali weselnej, gdzie miało odbyć się przyjęcie, spotykają się rodzice niedoszłych małżonków… Możecie się domyślić, do czego doprowadzą ich rozmowy i rozważania! Emocji nie zabraknie!

11, 12, 13 czerwca godz. 18.00 „Shirley Valentine”, reż. Zbigniew Rybka

Opowieść o kobiecie znudzonej sowim życiem, która nie boi się zawalczyć o swoje marzenia. Czy w każdym wieku możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i czy warto?

fot. Magdalena Franczuk

11, 12, 13 czerwca godz. 19.00 „Pomoc domowa”, reż. Krzysztof Dracz

Znudzone monotonnym życiem małżeństwo, para kochanków oraz urzekająca i pełna energii pomoc domowa, która robi wszystko, żeby uratować każdą sytuację i ochronić swoich pracodawców. Czy upora się z tym bałaganem? Nie zapomnijcie chusteczek do otarcia łez – oczywiście ze śmiechu.

18, 19, 20 czerwca „Ryzykowna forsa”, reż. Paweł Pitera

Chcecie poznać przepis na to, jak zarobić 25000 funtów? Przyjdźcie na naszą sztukę, a przekonacie się sami, jakie to proste! Zapraszamy na szaloną komedię pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji.

6 czerwca godz. 13.00 „Daszeńka”, reż. Marek Zakostelecky

Bezpretensjonalna, zabawna historia o uczeniu się świata, poznawaniu reguł i zdobywaniu doświadczenia, ale także o odpowiedzialności, jaka wiąże się z posiadaniem zwierzątka. Klasyka literatury dziecięcej w atrakcyjnym teatralnym wydaniu.

Oprócz przedstawień… mamy jeszcze dla naszych Widzów dwie niespodzianki! Na początku czerwca wracamy z cyklem Czytamy Gombrowicza, aktorzy teatru zmierzą się z mniej znanym dziełem pisarza. 

A 17 czerwca zapraszamy na spotkanie literackie o bardzo aktualnym temacie „Po co sztuka?”. Główną postacią będzie francuski pisarz Geoffroy de Lagasnerie, który niedawno wydał książkę pt. „”L’art Impossible”. W debacie udział wezmą także: Małgorzata Potocka, Jarosław Skurzyński oraz Michał Pabian.

Szczegóły niebawem.

Nasza oferta na najbliższe tygodnie jest bardzo ciekawa! Już dziś zachęcamy Was do rezerwacji i zakupu biletów:

www.teatr.radom.pl
tel. 48 386 52 67, 604 566 406
e-mail: [email protected]

Informujemy, iż w trosce o bezpieczeństwo zachowujemy pełen reżim sanitarny.

Regulaminy szczególnych warunków uczestnictwa widzów w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Teatr Powszechny znajduje się na stronie teatru.

Do zobaczenia w Teatrze! Cieszmy się wspólnym przeżywaniem emocji!

Źródło:

Materiał nadesłany