EN

2.06.2023, 09:49 Wersja do druku

Radom. „Szelmostwa Lisa Witalisa” Brzechwy ponownie na scenie Resursy Obywatelskiej

Resursa Obywatelska zaprasza na kolejny pokaz spektaklu Teatru Poszukiwań „Szelmostwa Lisa Witalisa”. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 2 czerwca o godzinie 18.

"Szelmostwa Lisa Witalisa” ponownie na scenie Resursy

„Wszystkie dzieci wita lis, który zwie się Witalis! Mamy z nim ogromny zgryz, choć nie będzie nas tu gryzł”. Nasz bohater „miał rozumu za dziesięciu”, a swoim sprytem wprawiał w podziw. Jego dumą była też znakomita kita – nikt w lesie nie miał tak pięknego ogona...

Jednak ten lisek to prawdziwa szelma! Nie potrafił nawet przez chwilkę przestać kombinować, oszukiwać, aż dziwnym trafem został prezydentem lasu, ale oszukane zwierzęta na czele z Wilkiem próbują go tej funkcji pozbawić. Z jakim skutkiem przekonamy się podczas spektaklu. Jak wywiązywał się z tej szalenie odpowiedzialnej funkcji, możecie sobie wyobrazić! Podczas spektaklu zobaczycie, jak zwierzęta poradziły sobie z rudym oszustem…

Spektakl przedstawi działający w Resursie od 1993 roku Teatr Poszukiwań. Zespół tworzą uczniowie szkół średnich – miłośnicy sztuki aktorskiej, wielbiciele żywego słowa. Na swoim koncie grupa zespół ma kilkanaście premier teatralnych.

Bilety na wydarzenie kosztują 10 złotych. Wejściówki można nabywać online na biletyna.pl oraz w kasie Resursy w godzinach pracy i bezpośrednio przed wydarzeniem.

Tytuł oryginalny

"Szelmostwa Lisa Witalisa” Jana Brzechwy ponownie na scenie Resursy Obywatelskiej w Radomiu

Źródło:


Link do źródła

Autor:

Barbara Koś

Data publikacji oryginału:

01.06.2023