EN
29.12.2021, 08:53 Wersja do druku

Radom. Sylwestrowy wieczór z Radomską Orkiestrą Kameralną

Inne aktualności

Są jeszcze wolne miejsca na Gali Sylwestrowej w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej. W ostatni wieczór roku na scenie zaprezentują się Katarzyna Zając-Caban, Rafał Songan i Krzysztof Jakub Kozakiewicz, a towarzyszyć im będą muzycy radomskiej orkiestry.

Gala Sylwestrowa w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej to gwarancja szampańskiego nastroju i niezwykłych doznań muzycznych. W noc sylwestrową muzycy orkiestry i ich znamienici goście zapraszają w niezapomnianą, sentymentalną muzyczną podróż po kontynentach i epokach, podczas której melomani zostaną wprowadzeni w doskonały, karnawałowy nastrój. W programie znajdą się najsłynniejsze przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, które wspólnie zaśpiewają gwiazdy wieczoru. Wszystko to wraz z noworocznym kieliszkiem szampana.

Sopran i baryton

ROK będzie akompaniować doskonałym śpiewakom. Sopranistka Katarzyna Zając-Caban to absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Tuż po studiach zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi partią Xerksesa w operze G. Haendla "Xerkses". W 2008 r. rozpoczęła współpracę z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie debiutowała partią Krysi w "Ptaszniku z Tyrolu" C. Zellera, oraz z niemieckim Teatrem w Bremen, w którym regularnie bierze udział w koncertach operowych i operetkowych. Współpraca z impresaryjnym Teatrem w Schwerin (Niemcy) zaowocowała partią Curry w operze G. Verdiego "Moc przeznaczenia" w 2010 r. W swoim repertuarze ma wiele pieśni, arie operowe, oratoryjne, musicalowe oraz partie w operetkach: "Księżniczka czardasza", "Hrabina Marica" E. Kálmána i "Wesoła Wdówka" F. Lehára.

Towarzyszyć jej będzie Rafał Songan – baryton, wieloletni solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Debiutował w "Czarnej masce" Krzysztofa Pendereckiego wystawianej w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, gościnnie występuje także na scenach operowych: Bydgoszczy, Krakowa, Wrocławia, Szczecina czy Bytomia. Śpiewał m.in. w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Danii, Włoszech, Anglii, Szwajcarii, Irlandii Północnej, Rosji, Macedonii, Ukrainie, Tajwanie i Martynice. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Wykonuje repertuar operowy, operetkowy, musicalowy oraz światowe przeboje. W swoim dorobku artystycznym posiada m.in. tytułowe partie w "Nabucco" i "Makbecie" G. Verdiego. Wcielał się również w takie postaci jak: Amonastro w "Aidzie" G. Verdiego, Escamillo w "Carmen" G. Bizeta, Figaro w "Cyruliku sewilskim" G. Rossiniego i Marcello w "Cyganerii" G. Pucciniego.

Dyrygent w wielu filharmoniach

Za dyrygenckim pulpitem stanie Krzysztof Jakub Kozakiewicz. Ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie profesora Marka Pijarowskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W czerwcu 2012 r. poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Narodowej w ramach swojego koncertu dyplomowego. Jako dyrygent zadebiutował w wieku 17 lat na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, prowadząc wykonanie nagrodzonego na VIII Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim "Uczniowskie Forum Muzyczne" utworu, dyrygując założoną przez siebie młodzieżową orkiestrą "Ad hoc". Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, łomżyńską Filharmonią Kameralną, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Szczecińską, Filharmonią Koszalińską, Polską Filharmonią Bałtycką, Operą i Filharmonią Podlaską oraz Polską Orkiestrą "Sinfonia Iuventus". Współpracuje również jako asystent z Teatrem Wielkim Operą Narodową przy baletach "Tristan" i "Dziadek do orzechów". Koncertował z takimi artystami jak: Katarzyna Duda, Konstanty Andrzej Kulka, Tomasz Strahl, Paweł Gusnar, Łukasz Długosz, Paweł Kowalski, Maciej Frąckiewicz, Rafał Grząka, Jadwiga Kotnowska, Rafał Kuropaczewski, Joanna Freszel, Krzysztof Grzybowski, Kamila Wąsik-Janiak, Wojciech Mrozek czy Rafał Łuszczewski.

Gala rozpocznie się 31 grudnia o godz. 18 w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Bilety w cenie 125 zł (I strefa) i 110 zł (II strefa) są jeszcze dostępne. Można je kupić w kasie ROK-u przy ul. Żeromskiego 53.

Tytuł oryginalny

Sylwestrowy wieczór z Radomską Orkiestrą Kameralną. Na scenie wybitni muzycy

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.