EN
14.04.2021, 08:37 Wersja do druku

Radom. Spotkania z Kulturą Żydowską "Ślad", spotkania, spektakle i happening

Inne aktualności

Po raz 13. Resursa Obywatelska organizuje Spotkania z Kulturą Żydowską "Ślad". W tym roku odbędą się one w większości w wirtualnej przestrzeni

- Dawny Radom był miastem wielokulturowym, a społeczność żydowska w przededniu wybuchu II wojny światowej stanowiła trzecią część mieszkańców naszego miasta - przypomina Marcin Kępa z Resursy Obywatelskiej. - Podczas Spotkań” opowiadamy o historii i wkładzie społeczności żydowskiej w rozwój Radomia i szerzej – Polski. Staramy się skupiać na tym, co przez wieki łączyło w jednym społeczeństwie różne grupy etniczne, ale nie uciekamy także od kwestii problematycznych we wzajemnych relacjach. „Ślad” to płaszczyzna wzajemnego porozumienia, ale także – mamy nadzieję - interesująca artystycznie oraz intelektualnie forma.

W tym roku 13. edycja „Śladu". Odbędzie się ona niemal całkowicie w internecie. Co w programie?

W piątek, 16 kwietnia, o godz. 18 - „Stramer” – spotkanie autorskie z Mikołajem Łozińskim, pisarzem, scenarzystą, fotografikiem, laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich i Paszportu „Polityki”. Łoziński jest autorem m.in. książek „Reisefieber”, „Prawdziwa bajka” i „Prezent dla dwojga”. Jego nominowana do Nagrody „Nike” powieść „Stramer” (2019) – o XX-wiecznych losach żydowskiej rodziny z Tarnowa – została wybrana Książką Roku przez „Magazyn Książki”. Spotkanie poprowadzi Marcin Kępa.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ślad po społeczności dawnego Radomia. Resursa zaprasza na spotkania, spektakle i happening

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

kala