EN

6.11.2024, 11:54 Wersja do druku

Radom. Rozpoczyna się festiwal Powszechny Obecny Tu i Teraz!

„Pewnego długiego dnia”; fot. Magda Hueckel

Wydarzenie ma na celu zaprezentowanie radomskiej widowni nagrodzonych spektakli, które zdobyły uznanie na renomowanych festiwalach teatralnych. Dziś o 18 na Dużej Scenie odbędzie się pokaz spektaklu Narodowego Starego Teatru „Pewnego długiego dnia” w reżyserii Luka Percevala.

W ramach Festiwalu POWSZECHNY OBECNY! TU I TERAZ! zaprezentujemy następujące spektakle:

6 listopada 2024, godz. 18.00, Duża Scena

Pewnego długiego dnia, reż. Luk Perceval, Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

Pewnego długiego, letniego dnia rodzina Tyronów musi skonfrontować się z trudną prawdą, skrywaną od lat. Jak w greckiej tragedii, w ciągu kilkunastu godzin bohaterowie zmierzą się z własną przeszłością, kłamstwami na swój temat i poczuciem winy. Czy prawda o sobie ich wyzwoli?
Wybitny spektakl uhonorowany licznymi nagrodami.

12 listopada, godz. 19.00, Scena Kameralna

Mała Piętnastka – legendy pomorskie, reż. Tomasz Man, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

„Mała Piętnastka” to historia katastrofy, która wydarzyła się podczas wakacji 1948 roku na Jeziorze Gardno nieopodal Słupska. Podczas obozu harcerskiego wychowawczyni zorganizowała wycieczkę na łódkach przez Jezioro Gardno do morza, niestety zakończyła się ona tragicznie. Łódki okazały się dziurawe, a nie wszystkie harcerki umiały pływać… W spektaklu gościnnie występuje Mariusz Bonaszewski.

11 grudnia godz. 18.00, Duża Scena

Śmierć komiwojażera, reż. Małgorzata Bogajewska, Teatr Ludowy, Kraków

24 godziny z życia komiwojażera. Sprzedawcy, akwizytora. Być może ostatnie 24 godziny. Nie jest doskonałym ojcem, lojalnym mężem, ani odnoszącym sukcesy zawodowe człowiekiem. Ale bardzo chce, żeby wszyscy tak myśleli. On sam też w to wierzy, budując samonapędzający się mechanizm zaprzeczeń, iluzyjnych rzeczywistości, do których wciąga wszystkich członków rodziny, przyjaciół, czyniąc ich ofiarami mitu swojego sukcesu.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY ORAZ GMINY MIASTA RADOM.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

06.11.2024