EN

1.02.2022, 15:35 Wersja do druku

Radom. „Ostatni „wraca na scenę

fot. Bogdan Karczewski

Już w najbliższy weekend zapraszamy na niezwykły, pełen emocji spektakl „Ostatni” w reżyserii Antona Malikova. To teatralny thriller o trudnych relacjach, rodzinnych tajemnicach i spojrzeniu w głąb siebie! Nikt nie wyjdzie obojętny!

„Ostatni” to pełna emocji historia barona finansowego Iwana Kołomyjcewa i jego rodziny. Po utracie stanowiska Kołomyjcew wraz z rodziną zmuszony jest opuścić swoją rezydencję i porzucić wystawny styl życia. Nowa rzeczywistość, w jakiej znajduje się rodzina, obnaża ich zagubienie, niesamodzielność, wzajemną niechęć, zamiłowanie do przemocy.

Egzystencjalny portret „Ostatnich” to zapis stanu, w którym człowiek staje przed wyzwaniem zbudowania czegoś nowego, odnalezienia się w sytuacji, gdy wolność osobista zależna jest ściśle od gospodarki, praw wolnego rynku. Gdy własne przemyślane decyzje muszą ustąpić koneksjom, powiązaniom zawodowym i korupcyjnym układom.

Opinie widzów:
„Mocny temat. Słowa grzęzną w gardle.”

„Ciężko jest wydusić jakiekolwiek słowo. To jest temat do przemyślenia w domu, na spokojnie. To było ogromne przeżycie estetyczne. Dotyka jakichś ukrytych, mrocznych skrawków naszej duszy. Myślę, że każdy powinien się zdecydować na ten spektakl.”

„Jestem zauroczony, pełen emocji bardzo skrajnych, dlatego, że spektakl porusza tematy, które są istotne dla nas wszystkich. Porusza kwestie współczesnej rodziny, tego, co nas otacza i to wszystko dzisiaj zobaczyłem. Historię, która może spotkać nas wszystkich.”

„Trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej chwili. Nie pozwolił właściwie widzowi odpocząć nawet na chwilę. Myślę, że wyciągnął z nas wszystkie czarne myśli, które mamy wokół siebie, wokół najbliższych. Jest na pewno głęboka refleksja. Nie sądziłem, że Gorki może mieć taki silny przekaz, a Anton Malikow zrobił z tego naprawdę niezłe dzieło sztuki.”

Zapraszamy: 4, 5, 6 lutego godz. 19.00, Duża Scena

Źródło:

Materiał nadesłany