EN

9.09.2022, 11:06 Wersja do druku

Radom. „Dekorator” na początek sezonu w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego

„Dekorator” według tekstu brytyjskiego dramaturga Donalda Churchilla rozpocznie nowy sezon teatralny w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Premiera odbędzie się 24 września - poinformowała dyrektorka radomskiej sceny Małgorzata Potocka.

mat. teatru

"Dekorator" to farsa pełna wesołych zderzeń, gwarantująca dużo dobrej zabawy. Spektakl wyreżyseruje Paweł Pitera. W przedstawieniu występują: Joanna Jędrejek, Beata Olga Kowalska i Cezary Domagała" – przekazała Potocka.

Dodała, że bardzo interesująco zapowiada się także październik w radomskim teatrze. "Naszym gościem będzie The Chiten Theatre z Kioto ze spektaklem "Gracz" w ramach InlanDimensions International Arts Festival 2022 – euroazjatyckiego festiwalu teatralnego" – zapowiedziała dyrektorka teatru. Zaznaczyła, że "Gracz" to adaptacja tekstu Fiodora Dostojewskiego, z ciekawą scenografią oraz muzyką na żywo graną przez japoński zespół Kukangendai.

W październiku w Radomiu odbędzie się też XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Wezmą w nim udział teatry z całej Polski, a także z Argentyny i Japonii. Festiwal rozpocznie się w sobotę, 8 października. W pierwszym dniu swój premierowy spektakl przedstawi gospodarz festiwalu. Będzie to "Zbrodnia z premedytacją" w reżyserii Błażeja Peszka.

W nowym sezonie na afisz radomskiego teatru powrócą także znane i lubiane spektakle, m.in. "Szalone nożyczki", "Pomoc domowa", "Tartuffe, czyli Świętoszek", czy "Ferdydurke".

Źródło:

PAP

Autor:

Ilona Pecka