3 i 4 października w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu w ramach InlanDimensions International Arts Festival 2023 odbędą się dwa pokazy spektaklu "Medea i jej sobowtór" w reżyserii uznanego koreańskiego reżysera Hyoung-Taek Limba.
3 października po spektaklu odbędzie się spotkanie z reżyserem Hyoung-Taek Limbem, które poprowadzi Nikodem Karolak – dyrektor InlanDimensions International Arts Festival.
3, 4 października godz. 18.00
Czas trwania: 85 min.
Produkcja: Seoul Factory for the Performing Arts
„Medea i jej sobowtór” to adaptacja tragedii Eurypidesa. Medea ucieka ze swoim kochankiem Jazonem i ma z nim dwójkę dzieci. Jednak Jazon opuszcza ją i poślubia Glauce, królewnę koryncką, córkę Kreona, aby dalej samodzielnie dążyć do władzy. Płonąca gniewem Medea mści się na Kreonie i Glauce, tym samym doprowadzając siebie do zatracenia.
Połączenie klasycznego tekstu z tańcem współczesnym i tradycyjnym gatunkiem koreańskiej muzyki pansori tworzą wyjątkowe i poruszające widowisko.
Eurypides
MEDEA I JEJ SOBOWTÓR
Reżyseria: Hyoung-Taek Limb
Asystent reżysera: Cho Hana
Video: Lee Sinhae
Światła: JeongTae-jin
Dźwięk: Won Hyeong Bin
Trener wokalny: Kim Jee Hyun
Producent: Lim Ji-eon
Obsada: Kim Soohee, Moon Seoyeon, Kang Jin Hwi, Lee Sung Won, Baek Yoo-Jin, Lee Su-Yeon.
Muzyka i śpiew na żywo: Kim Deahyun, Park Soo-Min, Kim Min-Jung, Kim Hye-Mee
Hyoung-Taek Limb jest byłym profesorem reżyserii teatralnej i aktorstwa w Seoul Institute of the Arts oraz dyrektorem artystycznym Seoul Factory for the Performing Arts. Pracował jako dyrektor artystyczny LITE or Laboratory for International Theatre Exchange, Inc. z siedzibą w Nowym Jorku.
Został wybrany Artystą Teatru Następnego Tysiąclecia przez Korea Times w Nowym Jorku w 2000 roku, po czym zdobył nagrodę dla najlepszej reżyserii na 19. Międzynarodowym Festiwalu Teatru Eksperymentalnego w Kairze w 2007 roku.
Jego działania artystyczne są mocno nastawione na ruch i głos aktorów, skoordynowany z muzyką graną na żywo, a jego produkcje teatralne są luźną adaptacją klasycznych dzieł eurazjatyckich zestawionych ze współczesną perspektywą.
Do jego najwybitniejszych dzieł należą: Medea i jej sobowtór (La Mama w Nowym Jorku, Santiago w Chile, Chennai w Indiach, Shizoka World Theatre Festival w Japonii); Hamlet_Avataar (współpraca między Koreą a Indiami miała swoją premierę w Seulu w 2014 roku); Trzy siostry - zagubione w czasie (premiera w Seulu w 2004 roku, spektakle zagraniczne w Warszawie i Nowym Jorku).