EN

8.06.2022, 11:57 Wersja do druku

Rabka-Zdrój. Teatr znów do wzięcia

Konkurs na dyrektora Teatru Rabdo zostanie powtórzony - zdecydował Zarząd Powiatu Nowotarskiego.

fot. mat. teatru

Podczas ostatniego posiedzenia komisji konkursowej nie doszło do wyboru żadnego z kandydatów Przepisy wymagają, by kandydat uzyskał bezwzględną  większość głosów, tymczasem jeden z dwójki kandydatów uzyskał 2, a kolejny - 4 głosy
Władze powiatu zapowiedziały, że przeanalizują sytuację. W grę wchodziły dwa rozwiązania: powtórzenie procedury lub powierzenie funkcji na rok kandydatowi wskazanemu przez zarząd.

Ostatecznie zarząd powiatu przychylił się do tej pierwszej opcji. - Tym razem procedura powinna być znacznie przyspieszona. Rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec lipca - zaznacza starosta Krzysztof Faber.

Konkurs na dyrektora placówki kultury to bardzo żmudna i długotrwała (trwająca ponad rok) procedura. Wymaga uzgodnień z ministerstwem kultury. Przedstawiciele resortu obok reprezentantów zarządu powiatu i załogi teatru zasiadają w komisji konkursowej.

Pierwsze postępowanie rekrutacyjne zostało rozpoczęte po
tym, jak obecny dyrektor Rabcia Zbigniew Wójciak ogłosił, że zamierza przejść na emeryturę. Na ogłoszenie odpowiedziała dwójka kandydatów: Krystyna Kachel - ceniona aktorka, związana z „Rabciem" od wielu lat, oraz Piotr Męderak, również doświadczony w branży teatralnej, związany niegdyś z Teatrem Plejada, później zasiadający w zarządzie powiatu. Zrezygnował z tej funkcji, gdy wyszło na jaw, że w międzyczasie został zatrudniony w podległym starostwu Teatrze „Rabcio" jako kierownik artystyczny. Sprawę opisał Tygodnik Podhalański.

Tytuł oryginalny

Teatr znów do wzięcia

Źródło:

Tygodnik Podhalański nr 22

Autor:

mk

Data publikacji oryginału:

02.06.2022