EN

27.09.2022, 08:29 Wersja do druku

Poznań. Polski Teatr Tańca zaprasza do zwiedzania swojej siedziby

Polski Teatr Tańca zaprasza do zwiedzania swojej siedziby przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu z okazji II edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 

fot. Andrzej Grabowski/mat. teatru

Powstanie tego niezwykłego „domu dla tańca” zawdzięczamy unijnemu wsparciu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+.

Urokliwa przestrzeń łączy zabytkową architekturę XIX- wiecznej kamienicy z dobudowaną współcześnie częścią industrialną, w której znajduje się Duże Studio, czyli scena Polskiego Teatru Tańca.

To miejsce zachęca, aby odkryć jego zakamarki i przyjrzeć się atrakcjom, odczuć atmosferę, zajrzeć za kulisy teatru.

A potem - kto wie? - może wybrać się na spektakl, aby doświadczyć sztuki, której jest dedykowane?

Tego dnia o godz. 20.00 prezentujemy spektakl “Walka o ogień i wzrost gospodarczy” w reżyserii Szymona Kaczmarka i choreografii Mikołaja Karczewskiego.

Polski Teatr Tańca uczestniczył już w I edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich - w 2021 roku.

W tym roku rozszerzamy naszą propozycję, przygotowując program zwiedzania zarówno dla dorosłych, jak i dla młodych widzów.

***

A oto dokładny harmonogram:


godz. 12.00 -12.45 - oprowadzanie po teatrze dla dzieci 7 -11 lat

Na trasie niespodzianki oraz zabawa ruchowa w Dużym Studio pod kierunkiem artysty - tancerza Polskiego Teatru Tańca Bartosza Dopytalskiego; na zakończenie quiz z nagrodami, który poprowadzi "tajemniczy gospodarz".

godz. 13.00 - 14.00 - oprowadzanie po teatrze dla dorosłych

Pokażemy Państwu - wśród innych zakamarków teatru i ciekawostek architektonicznych - Małe Studio, Dziedziniec, galerię kostiumów, pomieszczenia techniczne i Duże Studio - z różnych perspektyw - widowni, mostka dla obsługi technicznej oraz …przez okno, które w XIX wieku wychodziło na podwórko - teraz zaglądamy przez nie na próby. Następnie odbędzie się quiz z nagrodami, który poprowadzi gość specjalny!

Ostatnim akordem II edycji wydarzenia będzie przygotowana specjalnie na ten dzień ekspozycja materiałów archiwalnych PTT,stwarzająca unikalną możliwość przyjrzenia się z bliska „świadkom historii” Polskiego Teatru Tańca - najstarszego teatru tańca w Polsce oraz przejrzenia albumów i publikacji, których jest wydawcą.

Do zobaczenia w teatrze!

Wstęp wolny.

Źródło:

Materiał nadesłany