01.03.2021, 09:12 Wersja do druku

Poznań. Znamy laureatów Medali Młodej Sztuki

Podczas internetowej Gali, którą mogliśmy oglądać na stronie www.gloswielkopolski.pl, poznaliśmy laureatów Medali Młodej Sztuki. Tę prestiżową nagrodę „Głosu Wielkopolskiego” otrzymało siedmiu wybitnych młodych artystów z naszego regionu.

Sztuka - jak wiele dziedzin naszego życia - nie znosi próżni, a im większe trudności napotyka, tym piękniej potrafi o nich opowiedzieć. I choć w minionym, pandemicznym 2020 roku, nie było nam dane podziwiać twórców i ich dzieł na żywo, nie oznacza to, że nie pracowali oni nad nowymi kompozycjami, rolami, obrazami czy wierszami.

- Wydarzenia minionego roku całkowicie przewartościowały wszystko to co było podstawą naszego normalnego życia. Pandemia i walka z covid-19, nałożyły na nie mnóstwo ograniczeń. Zamknięte zostały kina, teatry, galerie, muzea. Odwołano wiele koncertów. Ale minione miesiące pokazały, jak trudno nam żyć bez optymizmu, które daje wspólne uczestnictwo w kulturze. Udowodniły też, jak wiele jest w nas siły i energii, aby tej rzeczywistości się przeciwstawić - mówił Adam Pawłowski, redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego” i przewodniczący kapituły.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Siedmiu wspaniałych! To oni dostali tegoroczne Medale Młodej Sztuki

Źródło:

Polska Głos Wielkopolski online
Link do źródła