EN

3.10.2022, 16:05 Wersja do druku

Poznań. „Zielnik” - film Polskiego Teatru Tańca ponownie najlepszy

Dotarły do nas radosne wieści z USA. "Zielnik" otrzymał nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego filmu tańca na Door Kinetic Arts Festival w Baileys Harbor w Wisconsin.

fot. mat. teatru

Pomysłodawcą The Door Kinetic Arts Festival jest Eric Simonson, amerykański pisarz i reżyser teatralny, filmowy i operowy, zdobywca Oscara w 2005 roku za krótkometrażowy film dokumentalny A Note of Triumph: The Golden Age of Norman Corwin. Program Festiwalu obejmuje seanse filmowe, spektakle teatralne, prace choreograficzne, czytania performatywne oraz wystawy rzeźb kinetycznych i „koktajlowe” rozmowy z artystami i ekspertami. Ma stymulować artystów - rezydentów do twórczej współpracy, a jednocześnie stwarzać możliwości do nawiązania kontaktu między artystami i publicznością, wzmacniając jakość festiwalowego doświadczenia dla wszystkich uczestników.

Filmowy projekt choreograficzny „Zielnik” zrodził się z fascynacji pięknem flory i  nieoczywistą analogią, jaką można zbudować pomiędzy cyklem życia rośliny i człowieka. To piąty choreograficzny film Iwony Pasińskiej współtworzony z tancerzami Polskiego Teatru Tańca. Jego premiera odbyła się 19 grudnia w ramach III Festiwalu „1 strona - 1 spojrzenie - 180 sekund”. Otrzymał już dwie ważne nagrody - Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Choreograficznego w Blois we Francji i główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego RIFF: R.E.D w Eina w Norwegii. Znalazł się w selekcji oficjalnej prestiżowego Aestetica Short Film Festival 2022 w Yorku (Wielka Brytania), który odbędzie się 1- 6 listopada 2022 roku. 

Więcej o festiwalu 

Więcej o filmie 

Link do filmu 

Źródło:

Materiał nadesłany