EN

5.06.2021, 09:25 Wersja do druku

Poznań. Zakończ długi weekend z Polskim Teatrem Tańca

Na zakończenie długiego weekendu, w niedzielę 6 czerwca o godz. 18.00 i w poniedziałek 7 czerwca o godz. 20.00, Polski Teatr Tańca zaprasza do własnej siedziby przy ul. Stanisława Taczaka 8 na spektakl „Trucizna” - choreografię, którą od momentu premiery 25 lutego 2020 roku poznańscy widzowie mieli okazję oglądać na żywo zaledwie dwukrotnie.

fot. Andrzej Grabowski

Spektakl powstał we współpracy z Martą Ziółek, jedną z najciekawszych polskich choreografek, która w swoich pracach łączy taniec i ruch z praktykami życia codziennego, modą i popkulturą.

W stworzonym w żywej współpracy z artystami Polskiego Teatru Tańca spektaklu choreomania - jak nazywano średniowieczne epidemie taneczne - stanie się impulsem do refleksji nad tańcem jako doświadczeniem mogącym ciało uzdrowić lub zatruć. Czerpiąc z różnych technik ruchowych - barokowych tańców dworskich, house’u, krumpu oraz voguingu, twórcy „Trucizny” stawiają pytania o przyjemność tańca i jego moc tworzenia wspólnoty. Pojawiają się nawiązania do „Climaxu” Gaspara Noé czy do rejwowych szaleństw, o których lider zespołu The Prodigy, Keith Flint, śpiewał w piosence „Poison”.Temat epidemii, rozumianej nie tylko jako „taneczna zaraza” nabiera aktualnego wymiaru społecznego.
Przypomnijmy, że „Trucizna” została nominowana do tytułu „najlepszy spektakl taneczny” w podsumowaniu sezonu teatralnego 2019 / 2020 „Najlepszy, najlepsza, najlepsi”, przygotowanym przez miesięcznik „Teatr”.

Więcej o spektaklu

Bilety można kupować w bezpośrednio w serwisie www.bilety24.pl, poprzez stronę internetową Polskiego Teatru Tańca (zakładkę KALENDARIUM) oraz przed spektaklem.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne