EN

10.01.2022, 10:46 Wersja do druku

Poznań. XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu. Czytanie w Teatrze Nowym

Tradycyjnie już, Teatr Nowy włącza się w organizację poznańskich Dni Judaizmu.

fot. mat. organizatora

Fragmenty książki Yossiego Kleina Haleviego, LISTY DO MOJEGO PALESTYŃSKIEGO SĄSIADA, przeczytają Maria Rybarczyk i Łukasz Schmidt.

Po czytaniu scenicznym zapraszamy na dyskusję z prof. Katarzyną Kuczyńską-Koschany (UAM) oraz prof. Wiesławem Ratajczakiem (UAM). Prowadzenie: Michał Pabian (Teatr Nowy).

Wydarzenie dostępne będzie online pod adresem www.coexist.pl oraz codziennypoznan.pl.

T R A N S M I S J A – Z A P R A S Z A M Y!
https://youtu.be/baCVsIHLeXQ

XXV Dzień Judaizmu
„Moje myśli nie są myślami waszymi” (Iz, 55)
Poznań, 10-20 stycznia 2022

„Polski Kościół jako jeden z niewielu w Europie obchodzi Dzień Judaizmu – zawsze 17 stycznia, poprzedzając Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, co ma inspirować do odkrywania korzeni i więzi, które łączą chrześcijan z judaizmem.

Na miejsce jubileuszowych obchodów XXV Dnia Judaizmu – odbywających się pod hasłem: „Moje myśli nie są myślami waszymi” (Iz, 55) – wybrany został Poznań. Chcielibyśmy, aby był to czas, w którym będziemy rozbudzać naszą wyobraźnie i zdolność do myślenia bardziej na miarę naszego Boga – Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba, Boga Jezusa. To jedyna droga do oczyszczenia z uprzedzeń, niechęci i stereotypów, ale i do znajdywania nowych, twórczych postaw i słów, które mają być zwiastunami tego, co myśli i chce dla nas Bóg.

Jubileuszowe obchody skłaniają nas bowiem, nie tylko do dziękczynienia za to, co się wydarzył przez minione 25 lat, ale też, do odważnego i ufnego odkrywania tego, co przed nami. Tak rozumiany dialog jest trudnym, ale i twórczym zadaniem, jest szkołą otwartości, życzliwości i zaufania.

Przestrzenią do takiego myślenia i rozeznawania będą spotkania, rozmowy, modlitwy, ale także wystawy, spektakle i koncerty, które zaplanowaliśmy w styczniu 2022 roku, w ramach obchodów XXV Dnia Judaizmu w Poznaniu”. (ks. Jerzy Stranz)

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz pod adresem: www.coexist.pl

Źródło:

Materiał nadesłany