EN

17.11.2020, 09:50 Wersja do druku

Poznań. Wydarzenia Spotkań Teatralnych "Bliscy Nieznajomi" już online

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza na wirtualną wersję XIII Spotkań Teatralnych BLISCY NIEZNAJOMI: UKRAINA. Festiwal odbył się w Teatrze Polskim w Poznaniu w dniach 22-27 października 2020 roku.

Od dziś, na stronach internetowych Teatru i Festiwalu będzie można oglądać rejestrację wydarzeń, które miały miejsce podczas Spotkań Teatralnych. Dostęp do wszystkich wydarzeń jest bezpłatny. Zaczynamy o godz. 19.00.

fot. Marek Zakrzewski

Jeśli nie ty, to kto?
17-25 listopada 2020


PROGRAM:
17 listopada, godz. 19.00 „Przysposobienie obronne” | czytanie performatywne – link otwarty do 22 listopada, godz.19.00 (tłumaczenie na
j. ukraiński i polski język migowy)

19 listopada, godz. 19.00 „Więzi” | spektakl – link otwarty do 22 listopada, godz.19.00 (tłumaczenie na j. ukraiński i polski język migowy)

20 listopada, godz. 19.00 „Republika Głuchych” | wykład performatywny – link dostępny do 31 listopada, godz. 24.00 (tłumaczenie na polski
język migowy)

23 listopada, godz. 19.00 „Koincydencja” | instalacja multimedialna – link dostępny w nieograniczonym czasie

24 listopada, godz. 19.00 „Obywatelki” | debata – link dostępny w nieograniczonym czasie (tłumaczenie na polski język migowy)

25 listopada, godz. 19.00 „Bliskie nieznajome” | film dokumentalny – link dostępny w nieograniczonym czasie (tłumaczenie na j. ukraiński i polski język migowy)

Wydarzenia będą dostępne pod adresami http://bliscynieznajomi.pl ,
teatr-polski.pl/bliscy-nieznajomi/, oraz na kanale YouTube Teatru Polskiego w Poznaniu.

***

Tegoroczną edycję Bliskich Nieznajomych wyznaczają pytania. Jedno z nich wybrzmiewało w czasie rewolucji na Majdanie: Jeśli nie ty, to kto?, pozostałe postawiliśmy w trakcie festiwalu:
Kto ma dawać nadzieję?
Kto ma budować wspólnotę?
Kto ma mówić o tym, co bolesne?
Kto ma ufać?
Kto ma „robić miłość, a nie wojnę”?

Podczas prezentacji i spotkań pytaliśmy twórców i publiczność o to, kto mówi i w czyim imieniu. Choć chcemy rozmawiać także o bolesnych wydarzeniach, to bardzo ważna jest dla nas również rozmowa o możliwościach budowania nowego, lepszego świata ponad wspólnotami narodowymi, klasami i podziałami.
Agata Siwiak /dyrektorka artystyczna, kuratorka/
Joanna Wichowska /kuratorka/

organizatorzy:
Teatr Polski w Poznaniu i Fundacja Reszka
***
Na zdjęciu instalacja "Marmur społeczny" Sergeya Shabohina, która już w trakcie Festiwalu stała się punktem spotkań i wyrażenia protestu przez społeczność białoruską i ukraińską oraz manifestantki i manifestantów strajku kobiet, a po zamordowaniu białoruskiego artysty Romana Bondarenko miejscem oddania mu hołdu i pamięci

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne