EN

28.04.2022, 08:10 Wersja do druku

Poznań. Wkróce premiera „EXTRAVAGANZY o religii" w Polskim

6 maja w Piwnicy pod Sceną odbędzie się dawno wyczekiwana premiera niezwykłej, niepoprawnej, szalonej EXTRAVAGANZY w reżyserii Joanny Drozdy.

fot. mat. teatru

Właśnie nastąpił koniec świata! Sąd ostateczny! Apokalipsa! Armagedon! Ostateczny koniec wszystkiego!
Ale…
…nasz koniec świata jest przyjemny.

Na gruzach świata, który znaliśmy do tej pory, w Piwnicy pod Sceną Teatru Polskiego, z EXTRAVAGANZY, w EXTRAVAGANZIE i z EXTRAVAGANZĄ wyłoni się zupełnie nowa religia.

A skoro EXTRAVAGANZA stała się kolebką cywilizacji, skoro stała się religią doskonałą, to następnym krokiem jest... wybór jej symbolu.

Jaki będzie? Komu będzie służyć? A kto służyć będzie jej/jemu?

Niezwykła, niepoprawna, szalona EXTRAVAGANZA w reżyserii Joanny Drozdy.

EXTRAVAGANZA to azyl w niespokojnych czasach. Miejsce, do którego schodzi się, żeby odnaleźć wolność – ciała i umysłu, a także szansa, aby na powrót odzyskać zdolność do nieskrępowanego fantazjowania na temat otaczającej nas rzeczywistości. Tu spotkają się najpiękniejsze i najszczersze wersje nas samych, przy szampanie i ostrydze, przy odgłosach artystów i dźwiękach orkiestry na żywo!

Tym razem twórcy – Joanna Drozda, Jędrzej Burszta i Wojciech Kaniewski wzięli na warsztat… religię.

Bulwersować, wzruszać, poruszać, śmieszyć i przestraszać będzie trupa w składzie: Piotr B. Dąbrowski, Jakub Papuga, Michał Sikorski oraz aktorzy gościnni -  Aleksandra Samelczak, Katarzyna Tapek, Elżbieta Węgrzyn, James Malcolm oraz Mateusz Wiśniewski.

Muzykę skomponował i grać będzie Michał Łaszewicz, a towarzyszyć mu będą w Kwartecie Bardzo Męskim Andrzej Iwanowski, Arkadiusz Kowalski i Piotr Trojanowski.

***

Premiera nr 4205

6 maja 2022

godz. 22.30

Piwnica pod Sceną Teatru Polskiego w Poznaniu

EXTRAVAGANZA O RELIGII

Reżyseria: Joanna Drozda

Scenariusz: Joanna Drozda, Jędrzej Burszta, Wojciech Kaniewski

Kierownictwo muzyczne: Michał Łaszewicz

Muzyka: Michał Łaszewicz

Kostiumy: Jola Łobacz

Scenografka: Jola Łobacz

Choreografia: Bartosz Dopytalski

Inspicjentka: Magdalena Matusewicz

Asystentka reżyserki: Magdalena Matusewicz

Obsada: Piotr B. Dąbrowski, Jakub Papuga, Michał Sikorski, Aleksandra Samelczak (gościnnie), Katarzyna Tapek (gościnnie), Elżbieta Węgrzyn (gościnnie), James Malcolm (gościnnie), Mateusz Wiśniewski (gościnnie)

Kolejne spektakle będzie można oglądać 7, 8, 20 i 21 maja – wszystkie rozpoczynać się będą o godz. 22.30, z wyjątkiem jednego – 8 maja. Tego dnia zapraszamy na godz. 20.00.

Źródło:

Materiał nadesłany